| CariocaAlba a întrebat:

kiss Nu am mai scris de mult la aceasta categorie si din pacate a venit timpul. :-( Imi place de un baiat cu un an mai mare,pana acum totul banal. thinking Pana cand,o colega i-a spus ca vreau sa il violez. straight face Ok,am zis asta,dar in gluma.laughing El a vorbit cu mine si i-am explicat c e o situatie nasoala,a ras si a inteles gluma. Faza e ca m-a intrebat daca e adevarat daca il plac si i-am spus ca da. thinking A avut un raspuns ciudat:"daca da,mai vorbim si mai vedem." Asta ce insemna? Ca am putea avea o relatie? straight face Am primit ajutor din partea unui bun prieten care este coleg cu el si s-a dus sa il intrebe daca eu i-am zis c il plac. Atunci cica ar fi intervenit alti baieti si nu a apucat sa raspunda. I-am zis si prietenului meu acelasi lucru,ca il plac. Stiti c m-a sfatuit? Sa ma duc sa il sarut si sigur o sa vrea sa fie cu mine. laughing) I told to myself, wtf. Eu il plac si e un baiat cuminte, ar fi ideal pentru mine. Dar ce sa fac? Multumnesc mult. kiss [funda.batting eyelashes]

10 răspunsuri:
| MyPassion a răspuns:

Pai din raspunsul care ti l-a dat el, eu as crede ca el ar vrea sa fie cu tine doar ca mai are anumite retineri, sau vrea sa se convinga de anumite lucruri despre tine, dar daca vei vrea sa grabesti putin lucrurile nu cred ca ar fi rau nici sa te duci la el sa-l saruti sau sa devii mai apropiata de el, Succes :*.

| Patrisia14 a răspuns:

Iii trimiti un biletel daca tie rusine putin si ii scrii:
-sa stii ca mie imi place de tine...Dar te rog numai spune la nimeni ca eu te plac big grin!
SI APOI IL INTREBI DACA ARE PRIETENA happy DACA CAUTA UNA SII II SPUI CA SI TU CAUTI UN BAIAT II CERI ID DE MESS DACA ARE SAU VOBRITI PE CHAT PE FACEBOK big grin si.iil intrebi big grin...
da, asta inseamna ca poti sa ai o relatie cu el >... Funda?kiss

| CariocaAlba explică (pentru Patrisia14):

Am vorbit pe mess..si el si eu stam pe telefon mai mult si cand il mai bag in seama nu raspunde. straight face nu stiu daca are ceva cu mine sau daca pur si simplu nu a vazut.laughing daca vorbesc cu el in fata, o sa intervina lumea si iti dai seama c nasol ma simt dupa faza cu violatul. sigh stie c il plac, deci nu ii mai scriu asta o data, dar altceva? el a zis : ''daca da(adica ma placi) vorbim si mai vedem.'' straight face

| Patrisia14 a răspuns:

Spune-i ca il rogi frumos sa raspunda si spune-i ca sa lase gurile rele sa vorbeasca big grin daca nu iti gasesti altul' si cu asta basta daca nu stai linistitata ca nu ramai necasatorita'laughing

| LauraEU a răspuns:

Poi daca el a spus asa inseamna ca e confuz si ca e aproape sigur ca puteti avea o relatie dar nu stie cum sa te intrebe daca vrei sa fi cu el si daca ai curaj du-te si saruta-l, cu siguranta daca il saruti va ramane uimit si sunt sigura ca veti fi impreuna

| pika? a răspuns:

Sincera sa fiu l-ai cam sufocat dar continua asa laughing

| TwEEty_9286 a răspuns:

Fa ce-ti spune inima. Nu uita,ai zis ca el este un baiat cuminte si la locul lui,in ziua de azi,rar mai gasesti asemenea persoane,deci sa spun ca este mai special. Profita de ocazie,o astfel de sansa nu ti se va da de mai multe ori.
Daca el te place cu adevarat,asa cum tu il placi, garantat o sa aveti o relatie minunata, in curand, poate in viitor, dar sigur se va intampla. xD
Numai bineee :*

| PrivateUsername12345 a răspuns:

O idee este sa ii spui in fata ce simti pentru el

| GeOrGy2o1o a răspuns:

Vorbeste cu el! Zi de zi si vezi daca chiar va potriviti si peste cateva zile sau o saptamana, depinde cat vrei tu, intreaba-l daca s-a mai gandit la tine intr-un alt fel pentru ca si tu te.ai gandit intr-un alt fel la el. Si el o sa se prinda si o sa iti spuna daca simte ceva pentru tine, iar daca el nu se prinde incearca sa aduci vorba despre faza aia, iar apoi intreaba-l!

| Kred a răspuns:

Astepti sa vina la tine sa vorbiti si daca vine, eu spun ca te place. Si daca incepe EL o conversatie pe messenger s-ar putea sa te placa pentru ca daca nu i-ar placea, te-ar evita.