| Bluuueee a întrebat:

Ce meserie pot avea daca voi da filologie?

Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

Orice meserie. Nu conteaza ce liceu ai terminat in admiterea la facultate. Doar Bacul si succes la examenul de admitere la facultate.

| Bluuueee explică (pentru Victoria18):

Daca dau la filologie nu mai dau bacul la matematica, nu?

| Victoria18 a răspuns (pentru Bluuueee):

Da.

4 răspunsuri:
| Bernardus a răspuns:

E irelevant profilul, poti sa dai si la medicina dca vrei, si daca iei examenul. Bine, probabil intrebi unde ai putea sa te duci ca filolog, (mai mult ca sigur nu iti place matematica :-)). Eu, de exemplu sunt pe filo, si as vrea sa ma duc pe jurnalism. Ai mai putea sa dai la drept (iesi avocat, judecator, procuror, jurist, etc.), psihologie, litere, filozofie,(desi nu recomand daca nu esti pregatit sa devii profesor), si in principiu orice pentru care simti ca ai o chemare.

| Bluuueee explică (pentru Bernardus):

Mulțumesc pentru răspuns!:*