| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,TPU! Ce pot face in legatura cu o fata care ma jignește? Am 15 ani, iar fata aceea nu are nici 14 ani, pentru a fi sancționată în vreun fel.Ce pot sa fac ca intr-o fata nu pot da.Nu pot tine o conversație pentru a-i închide gura, fiindcă nu are rost. Fata este din satul meu.As vrea un sfat, în legătură cu ce as putea face.Nu sunt genul de băiat care sa fie batjocorit,mie îmi place sa fiu respectat,cant și la biserica,iar lumea ma respecta, de aceea nu-mi place sa vad jigniri din partea unei persoane.Nu i-am spus ceva jignitor,sau sa o încurajez sa ma jignească, ea o face probabil ca asa este educatahappyMulțumesc celor ce s-au oferit sa-mi răspundă.

5 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Fata este copilaroasa si este genul acela care se cearta cu toata lumea din orice motiv! Daca o ignori pana la urma isi va da seama ca nu are rost sa te mai jigneasca, daca o ignori si tu va continua la nesfarsit

| MistarGoGu a răspuns:

Pai ori o ignori pe sistemul " câinele latră ursul merge " ori vorbesti cu părinții ei daca ii cunosti. De regula copii care jignesc au exemplul din familie. Posibil 90 % din cazuri ca părinții sa aiba apucaturi la fel sau poate mai rele! In cazul asta... chiar nu stiu ce ai putea face fara sa recurgi la " alte mijloace ".

| MistarGoGu a răspuns:

Cu asemenea " specimene " chiar nu prea ai ce face mai ales sub 14 ani! Doar daca recurge la chestii violente *( lovire ) poate poti depune o plângere la secția de Politie!

| MihaiAlexandru11 explică (pentru MistarGoGu):

Faza e ca nu are cum sa recurgă la astfel de chestii, adică nu as permite eu sa dea o fata în mine.Ca orice băiat.

| MistarGoGu a răspuns (pentru MihaiAlexandru11):

Poti încerca sa o filmezi DISCRET * ( sa nu isi dea seama ) 3, 4 sau 5 zile la rand sa se vadă ca face chestia asta in mod repetat iti iei unul din părinți mergeți la secția de Politie sau intr-un oras mai mare * ( ca la sat lumea se mai cunoaste ) si depuneti plângere pentru Hartuire ca ce face ea asta se numeste : HARTUIRE! Încearcă ca nu ai ce pierde