| alexalx1234 a întrebat:

Cum pot spune unei fete ca o plac fara a ma baga in friend-zone?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar nu crezi ca exista o anumita tehnica care indiferent ca nut e place daca o folosesti nu te baga in friendzone? din moment ce ea nu te place e logic sa nu vrea o relatie cu tine

| RAY a răspuns:

Dar nu inseamna ca daca spui fara te va baga in lista aia,tu ai o credinta acum,wow gata sigur ma baga,tu trebuie sa gandesti neutru,rational, nu sa ai false credinte, frica aia, zona de confort probabil, tu vezi de o fata ca tine, va tot repet dar degeaba baieti, aveti sanse dar stati in zona aia si nu faceti nimic

| Andreeush a răspuns:

Poti incerca sa ii spui ce simti dar riscul sa te respinga exista.

| OldSoul a răspuns:

Simplu, ii scrii ca o placi, si inainte de a da enter, stergi mesajul.

Nu stiu de ce aveti impresia ca daca-i spuneti unei fete ca o placeti, ea va va sarii in brate.
Cel mai adesea nu se intampla asa, ba din contra, mai degraba va da seen.
Si sa fim seriosi, de multe ori nici macar nu cunosti persoana respectiva, ai vazut 2-3 poze cu ea, ati schimbat cateva vorbe cu ea, si gata, o placi, sau, varianta cealalta, vorbesti cu ea de juma de an, si vazand ca nu s-a schimbat nimic, incerci sa-i spui ca o placi sperand sa se intample ceva.
Gresit in ambele cazuri.
Nu merge asa.
Unei fete ii spui ca o placi abia dupa ce-ti marturiseste ea ca te iubeste. Dar pana sa se intample asta, deja o sa fiti un cuplu.

| alexalx1234 explică (pentru OldSoul):

La cum sunt fetele in ziua de azi. le vezi spunandu-le "Te iubesc" doar alora cu BMW, vila de lux sau unor mosi plini de bani.

| OldSoul a răspuns (pentru alexalx1234):

Asta crezi tu, privind superficial, dar in esenta nu e asa.

Tu ca barbat, trebuie sa atragi o fata pentru ca aceasta sa te iubeasca, sau, cel putin sa-si petreaca timp cu tine.

Tu cum faci asta?
Cu declaratii, cu complimente.
Crezi ca vei reusi asa?
Bine, poate functioneaza pana la 15 ani, dar dupa varsta aia, deja trebuie sa fii constient ca la sfarsitul zilei, o fata poate primi aceeasi replica de la n-spe tipi diferiti, aici intervine intrebarea, de ce te-ar alege fix pe tine?
Cu ce te diferentiezi tu de ceilalti?
Uita-te la comentarii, uita-te la ador-urile primite de o fata pe Facebook, vei vedea foarte multi tipi, ei bine, inainte sa-i spui unei fete ca o placi, gandeste-te ca fata respectiva, a mai primit ceva asemanator de la acei tipi, ce te face pe tine diferit fata de ei?
Ei bine, daca in momentul in care iti pui aceasta intrebare, nu ai nimic in gand, intervine frica, si vrei sa renunti, ei bine, tu nu ai nimic concret de care sa se simta fata aia atrasa de tine, esti doar unul din multime care isi incearca norocul.

Vezi, de asta nu-ti recomand sa-i spui ca o placi.

Inca ceva, uita-te cum raspunde ea la complimentele/avansurile celorlalti tipi (la comentarii ma refer) daca le ignora, cel mai probabil vei fii ignorat si tu.
Daca multumeste politicos, cel mai probabil vei fi refuzat politicos si tu.
Daca ii ia la misto, cel mai probabil vei fi luat la misto si tu.

Dar, daca nu ai concurenta in comentarii, ei bine, ai o sansa, dar asta inseamna ca e o tipa dificila si ca nu multi au curaj sa o abordeze (Sau ca e urata).

Singurul caz in care ar avea succes strategia asta (ma refer la cea in care iti impartasesti sentimentele) ar fi cel in care si ea te iubeste de mult, dar a fost prea timida sa recunoasca.
In rest, cel mai probabil, ramai un tip oarecare care incearca ceva vrajeala.

Dar sa revenim...

Stii ce e cel mai atractiv pentru o femeie?
Un barbat care se comporta ca un barbat.
Daca e sa fiu mai exact, un tip care are incredere in el.
Cand ai incredere in tine, ai deja o lejeritate in vorbe, ai un limbaj al corpului corect, altfel spus, deja o atragi prin modul tau de a fi.
Cred ca ai auzit notiunea de Bad-boy, ei bine, asta e secretul lor, increderea, tupeul, si vorbele pe care si le controleaza foarte bine.

In timp, ce un tip timid, s-ar balbai, s-ar fastici in preajma ei, ar evita sa o contrazica, altfel spus, ar avea un comportament nenatural, ar aborda subiecte banale, prin urmare, ar plictisi-o deoarece nu ar reprezenta nicio provocare pentru tipa respectiva.

Acum ca am spus de incredere, putina atentie si aici, increderea in sine conteaza foarte mult si se poate castiga in multe feluri.
Prin atitudine, prin frumusete, sau prin bani.
Iti voi spune mai pe sfarsite de ce conteaza.

Acum, sa revenim:
Ei bine, pentru ca o fata sa fie cu tine, tu trebuie sa o atragi, si, la fel ca si increderea, atractia se poate face tot prin aceleasi chestii:
Fie o atragi prin atitudine, asta e varianta cam cea mai "buna"
Sta cu tine pentru ca esti un barbat cu capu pe umeri, cu incredere, iar asta o face sa se simta protejata, si sa stea mereu cu mintea la tine.

Fie o atragi prin aspect
Suficient cat sa stea cu tine doar pentru a fi invidiata de celelalte fete

Fie o atragi prin bani
Exact cum ai spus tu, sta cu tine doar pentru a-si etala fundu' prin cine stie ce masini si locuri scumpe, pentru a-si etala cadourile primite de la tine pe Facebook/Instagram, si asa mai departe, iar asta, dar, la fel ca si frumusetea, o face sa stea langa un tip doar pentru a fi invidiata de celelalte, si/sau pentru un trai usor.

Acum, e de la sine inteles ca ideal, pentru a avea succes, trebuie sa le ai pe toate 3 in aceeasi masura, sau, cate putin din ele.
Insa in realitate, nu merge mereu asa, pentru a le avea pe toate trei, trebuie sa ai noroc destul de mult, sau cel putin sa ai un minim de noroc, dar sa compensezi prin efort.

Uneori, poate fi de ajuns sa ai una din ele si incredere in tine.
Nu cred ca are rost sa dau exemple, e suficient sa te uiti pe strada la cupluri, vei vedea ca nu toti barbatii care au o partenera au bani,
ca nu toti sunt frumosi si asa mai departe.

Acum explicatiile, fii atent aici, poate o sa-ti prinda bine.
De fiecare data, tot ce conteaza si iti poate aduce succes, e increderea!

Degeaba te plimbi tu prin masini de lux daca nu le abordezi.
Crede-ma, schimb masinile foarte des, si nu pentru ca as fi cine stie ce bogatas, ci pentru ca, cu asta ma ocup.
Si, iti spun din proprie experienta ca plimbandu-te prin masini scumpe, o sa obtii priviri, se vor uita dupa tine, dar daca tu nu le abordezi, sigur nu vor veni ele sa-ti bata in geam sa-ti ceara numarul.

La fel si cu frumusetea, degeaba esti tu frumos, daca nu esti dispus sa abordezi o fata, esti doar o carcasa frumoasa care da bine in poze si atat, daca esti frumos, nu inseamna ca vei fi abordat de tipe.
Bine, ce e drept, am patit odata sa treaca niste fete pe strada pe langa mine si un amic si sa spuna "Ce baieti frumosi", dar in rest, nu te astepta sa auzi asta de la vreo fata.

Bine, ce e drept, daca esti genul care te evidentiezi pe Facebook, si acolo te asiguri ca-ti evidentiezi avantajele, da, ai sanse sa fii abordat de fete, ai sanse mai mari sa atragi o fata.

Dar, daca nu esti tocmai activ virtual, frumusetea, si banii pe care-i ai, pot fi un avantaj nesemnificativ.
Da, te vor vedea, te vor vrea, dar posibilitatea ca o fata sa vina sa-ti ceara numarul, e mica, foarte mica.
Daca tu nu te bagi in seama, cel mai probabil ele nu o vor face.
Ei bine, aici intervine increderea.
Daca esti intr-o masina scumpa, si vezi o tipa care te priveste, poti merge cu tupeu sa o abordezi.
La fel si daca arati bine.
Ai incredere in tine, stii ca nu are ce sa se intample rau, ai o sansa si profiti de ea.
In schimb, daca nu ai incredere, chiar de vei merge sa le abordezi, iti va fi teama, nu vei stii ce sa spui, daca te descurci bine, iar ele vor simti nesiguranta asta si vor incerca sa te evite.

Cam asa sta treaba cu partea materiala, si fizica.
Da, e un avantaj, dar e un avantaj decisiv.
Daca tu ca om, nu ai suficienta incredere in tine, esti pierdut.

De asta, de multe ori, cel mai de succes tip, e cel care are atitudine.
Pentru ca se comporta intr-un anume fel, pentru ca se imbraca intr-un anume fel, pentru ca-si stie si isi apreciaza valoarea, si in special, pentru ca se accepta asa cum e, si prin urmare, nu se simte cu nimic inferior fata de ceilalti.

La sfarsitul zilei, frumusetea-i trecatoare, ai o casa, o masina, iti ia foc, ramai in fundu gol, ce faci atunci, poate te paraseste si femeia, isi ia si copiii, ramai fara nimic.

Dar daca tu crezi in tine, nimic nu te doboara, vei gasi mereu puterea de a merge mai departe.
Un tip slab, se va lovi de refuzuri, si va incerca sa-si caute scuze, un tip cu incredere, va accepta esecul, va analiza ce a gresit si va incerca din nou.

Am scris cam mult, sper ca mi-ai inteles punctul de vedere, si in special, cum sta treaba cu partea asta materiala.

Si, inca ceva.

Crezi ca masina conteaza atat de mult?
Inchiriaza-ti una, imprumuta una, si fa exact ce faceai si inainte, vei vedea ca nu se va schimba nimic, poate doar ca vei avea mai multa incredere in tine.

| ibaal a răspuns:

Pai,si daca nu ii spui, dar, tot ca pe-un prieten te vede!? laughingbig grin
Ce ai de pierdut!?
Nu e ca si cum inainte de a-i spune ar fi dispusa la mai mult si dupa...gatalaughing
oricum ai da-o,daca vrea,bine, daca nu, nu prea ai ce face!
Mai mult vad ca ai avea de castigat, poate te place si ea si vrea sa faci pasul, daca nu...macar stii si tu unde te pozitionezi si poti merge mai departe!

| ngllllll a răspuns:

Nu poti laughing asta e o acoperire de a lor pentru a putea avea mai multi iubiti.

| IzabelaIonela a răspuns:

Nu avem noi sa stim ce are in minte fata aia. Daca nu te place aia e.Treci peste.Totusi,daca tot vrei sa-i spui te sfatuiesc sa fi direct.