| anonim_4396 a întrebat:

cum sa ai incredere in tine si sa fii tu insuti cand vorbesti cu o persoana?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se dobandeste in timp. Ai multe articole si filmulete pe tema asta. Incepe cu asta

| Veninul a răspuns:

Din punctul meu de vedere tot ceea ce conteaza este (tupeul)
toti suntem oameni toti gresim
imagineazati ca persoana cu care vorbesti este la fel ca tine
si nu o sa mai fi timid. Incearca sa fi deschis sa ii povestesti si o sa te mire ce iti spun dar ceea ce conteaza cel mai mult este nesimtirea in limitele bunului simt desigur
Nu mai fi tmid, si ce daca te balbai toti ne balbaim cateodata
si ce daca nu sunt mai destept asta nu ma face mai prost
CU STIMA SI RESPECT dai inainte conversationeaza cat mai mult sa cunosti diferite tipuri de oameni ..ps MULT NOROC

| LexaEAG a răspuns:

Hei,asta depinde de situație si de persoană, dar te sfătuiesc sa faci un mic joculeț in mintea ta,in care tu ești sub control total,si totul este așa cum îți dorești tu,practic tu ești cel care conduce lumea,deci ești in stare sa faci orice,așa o să-ți fie mult mai ușor sa comunici si sa te exprimi,sau un alt sfat este sa fii natural,sa faci ceea ce te definește ca persona fara jenă, si sa te gândești ca tu ai un scop in aceasta lume imensă,deci ești important, nimic nu este la voia întâmplării, gandeste-te la asta, si o sa vezi ce persoana minunata ești. Sper ca ți-am fost de ajutor, si ca nu te-am băgat in ceata totală.☺

| AlinaAylin a răspuns:

Pai eu in situatia ta ma obisnuiesc putin cam greu deoarece sunt cam timida.dar ma gandesc ca daca nu spun ceea ce simt sau ce imi doresc sa spun va fi prea tarziu sau imi va parea rau..deci iti cam trebuie si putin timp de acomodare cu persoana respectiva.