| Dexionica01 a întrebat:

happy big grin >:

Am o groaza de alunite. :/ Cum fac sa scap de ele? thinking Am auzit ceva de o crema de prin cluj >: Stie cineva ceva?

Mersi big grinbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit de acea crema, doar de tratament cu flori sau frunze de galbenele. Vecina mea, stiu ca imi zicea ca ia frunze de galbenele si le zdruceste, pana cand iese o zeama putin verde si se da cu aceea pe alunite, de vreo 3 ori pe zi.

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De alunite nu se scapa.Inaintand in varsta se pot inmulti.
Nu umbla la ele.Mergi la un medic dermatolog, cu trimitere de la medicul de familie, ca sa vada de ce natura sunt.Ar trebui evitat soarele, adica sa nu le expui, fara sa te protejezi cu crema solara.
Se pot opera, daca sunt mai mari sau cu laser.

| doreal a răspuns:

Nu poti sa scapi de alunite ecat prin operatie, de unele, eu nu am auzit asa ceva, acolo sunt ceva nervuri si nu e bine sa umbli, sa te scarpini, poate gresesc eu, dar si cu alunite e frumos, mie imi plac alunitele mele, nu am multe dar asta e, nu poti fi mumie.