| HowlingWolf777 a întrebat:

daca sunt la liceu, in clasa a 11-a, si sunt sanse sa raman repetent, ma pot muta la profesionala? Si sa termin in acelasi an cu colegii mei de clasa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune cerere de transfer si, daca s-ar aproba, va trebui sa sustii examene de diferenta. Daca nu reusesti la diferente transferul se anuleaza. Te vei putea transfera tot in cl. a XI-a (anul 3 de profesionala).

2 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Buna! de mers poti merge la profisionala si eu am mers.
Faza este ca cred ca va trebui sa repeti anul.

| HowlingWolf777 explică (pentru danaieladaniela):

Chiar daca voi ramane repetent? Deci voi face clasa a 11-a de 2 ori?