| JockerStoica a întrebat:

Daca vreau sa ma vopsesc blond in tot capul este mai bine sa ma vopsesc cu Decolorant sau cu vopsea de par?
Mentionez ca m-am mai decolorat odata in septembrie 2016 dar diar cateva şuvițe. Acum vreau in tot parul.
Deci cum e mai bine?

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cu decolorant nu te vopsesti ci iti decolorezi parul

| BroascaCuElice a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Foloseste vopsea daca vrei sa-ti iasa un blond uniform

| asdfq a răspuns:

Prin decolorare iti arzi parul pentru ca componentele care alcatuiesc pasta de decolorare au o compozitie chimica mai mare decat cea din vopsea. deci, cel mai recomandat este cu vopsea sau sa te decolorezi profesional la salon, unde iti aplica si tratament anti dezhidratare si iti sau o masca pentu par.

| Iris2004 a răspuns:

Eu zic sa il vopsesti deoarece decolorandu-l subtiezi varful si nu iese intocmai blond. Funda?