| Alexhelpmepls a întrebat:

De ceva vreme ma macina un lucru...Si anume, mereu ma gandesc ca nu voi avea o iubita niciodata...Nu e vorba ca sunt un urat. Problema e ca eu ma rusinez foarte tare cand intru in discutie cu orice fata, ma pierd pur si simplu.Am 16 ani. Ce as putea face? Mereu ii aud pe prietenii mei cum vorbesc despre iubite, fete etc. si ma simt ciudat fiindca eu nu am ce spune. E normal sa fiu asa sau trebuie sa incerc sa am mai mult curaj. Multumesc mult pentru intelegere!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E normal la vârsta ta, am vazut băieți care in adolescenta țineau fetele la distanță și erau antisociali și paraleli cu tot ceea ce înseamnă relații, apoi la 20 ani schimbau fetele ca pe șosete și aveau succes.
Trebuie sa capeți mai multă încredere in tine, sa înveți cum sa te porți cu o fata.

| mentholinks a răspuns (pentru Bondarel99):

Asta inseamna mai nou sa ai succes? Sa le schimbi ca pe soseste?

| Bondarel99 a răspuns (pentru mentholinks):

Asa am auzit ca inseamna la baietii adolescenti...

| Live4Ride a răspuns:

Fiecare suntem diferiti. fa-ti curaj sa te bagi in seama cu fetele. nu neaparat sa le cuceresti ci sa le cunosti! 16 ani e varsta cand ar trebui sa incepi sa iti faci prietena / iubita.cu timpul vei scapa de timiditatea aceasta!

| elle94 a răspuns:

Normal, adica asa mi se pare mie baiatul face primul pas, cand doreste sa vorbeasca unei fete. Emotivitatea se regleaza cu inteligenta, dezvoltare personala, deci orice ar fi tu sa ai atitudine, sa stii sa iei decizi fara a te simti vinovat cu ceva si fara a pune prea mult la suflet, incerci, nu pierzi nimic, inveti, mergem mai departe alta incercare si tot asa pana prinzi experienta de socializare si pot s-o faci usor fara retinere happy