| DarknessRulz a întrebat:

fetelor ce parere aveti despre baieti care se taie cu lama?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca e baiat sau fata faptul ca se taie cu lama inseamna ca are probleme psihice si ar fi bine sa apeleze la un psihiatru

| Latinmoon a răspuns:

Le-as baga lama pe gat sa nu se mai taie, ce inseamna aia?
N-am inteles?
Daca te tai ca tampitul pe mana nu esti tare pentru ca tot tu vei avea de suferit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idioti cu prea mult timp pe cap.

| Carmen100 a răspuns:

Cea mai mare prostie, nu la baieti, la oameni in general. De ce sa faci asa ceva?

| CryShiAtat a răspuns:

Dacă priveşti din exterior atunci aş spune ceva de genu,, Nişte nebuni la cap care nu au ce face!". Însă dacă încercăm măcar un pic să îi înţelegem o să descoperim adevăratul motiv. Iar legat de păreri depinde pe cine întrebi:
-dacă întrebi o fată,, emo" poate o să îţi răspundă că aceşti băieţi i se par tari! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CryShiAtat):

" Însă dacă încercăm măcar un pic să îi înţelegem o să descoperim adevăratul motiv". majoritatea o fac de prosti sau sa para "jmecheri" la altee proaste, dar nu e nici un motiv cu " cap in spatele prostiei asteia. Au fost copii abuzati sexual, sau batuti de dimineata pana seara si nu faceau idiotenii din astea, ala da motiv sa faci ceva nefiresc, nu ca majoritatea tampitilor ca vezi domne le-a murit creierul

| DarknessRulz explică (pentru anonim_4396):

Pai daca acel baiat a fost batut aproape toata ziua cand era mic si nu a avut prieteni cu cine sa vorbeasca s-a inchis in el si acum incearca sa scape de acea ura sau...suparare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarknessRulz):

Sa scape prin a se taia singur? daca are iq cat o gaina poate.

| Beccaaa a răspuns:

Retardati,asta e parerea mea. Daca se taie cu lama e clar ca e ceva gen emo sau vrea sa se sinucida. N-ar avea ce cauta in grupul meu de prieteni happy

| BomBonicaThaa2000 a răspuns:

Mie nu imi plac genul asta de baieti. Imi inspira ca nu au chef de viata... nu merita sa te tai.

| alialinu75 a răspuns:

Ciudati

| 03052003 a răspuns:

Sunt niste nebuni

| VillegasLover a răspuns:

Ok,e 2016 acum, aproape 2 ani de când ai pus întrebarea, sincer nu-mi pasă. happy Nebuni? Retardați? Idioți? Dragele mele, nu sunteți făcute să puneți diagnostic mintalwinking Și suntem în secolul 21, pentru numele lui Dumnezeu,încă comparați tăiatul cu sinuciderea? Prin tăiat,arsuri sau mai știu eu ce metodă de self-harm te descarci emoțional și de aici până la a te sinucide prin asta,e cale lungă.Și "EMO" nu înseamnă neapărat că te tai,"emo" vine de la emotional kid = copil emoțional/sensibil,dacă nu vă duce capul nici măcar pentru a traduce astawinking.
Si tu,cel care ai pus întrebarea,dacă încă mai faci asta. nu știu ce să zic. Știu, deci jur că înțeleg, faptul că e greu să te oprești! Dar. psihologul meu mi-a recomandat să desenez în momentul în care simt nevoia să mă tai, ți-aș recomanda același lucru.Și dacă nu o mai faci, te felicit! Serios! Ești o persoană puternică și crede-mă că meriți să fii fericit.Nu trebuie să-ți pese de părerea unor fete din spatele calculatorului care știu doar să jignească și nu înțeleg că persoanele care practică self-harm'ul au nevoie de ajutor, iubire și înțelegere nu de niște cuvinte aruncate la întâmplare. Dacă o fată te place cu adevărat trebuie să te accepte așa și să învețe să te iubească și să te ajute.