| Cissx a întrebat:

Găsesc la farmacie soluţie din aceea pentru lentile de contact? Dacă da, se poate să găsesc în cantităţi mari?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se produce in cantitati mari, pentru ca expira in 3-6 luni de la deschidere, ori tu nu pui decat 1-2 picaturi in fiecare ochi, ca atare, nu face sens sa cumperi sute de ml de lichid, care oricum expira in cateva luni de la deschidere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă mai bine la oftalmologie căci sigur găsești și știu că este si in cantități mari, mai mult de 100 ml, dar nu mai stiu exact cât.