| anonim_4396 a întrebat:

hai sa va spun povestea mea.Am 15 ani, clasa 9.Nu am avut o prietena pana in momentul de fata, nu prea ma interesat.sa spun pe fata! Cum sunt boboc, am colege noi.Arat destul de ok, nu e asta problema.Nu sunt cea mai sociabila persoana, sunt cam timid si ceva speriat cand sunt fata-in-fata cu respectivele.Maine e luni,cum as putea sa le abordez mai usor(de exemplu cand intru in clasa ce sa le spun),o modalitate usoara,poate chiar niste subiecte, mi-ati putea recomanda. Daca sunt "experti" pe aici; sa-mi explice ce comportament trebuie sa am, cum sa le atrag atentia si intr-un final cum sa le cuceresc! O sa incerc.sa fiu cat mai sociabil cu fetele.Cred ca am un caracter frumos, comportament normal, atitudine buna.in principiu sunt o persoana ok, asa spun prietenii.Chiar im pare rau! Am fost un fraier, mereu asteptam ca fetele sa faca primul` pas, cand eu trebuie sa il fac.Am asteptat pana numai am putut laughing sper sa remediez problema. Daca eram sociabil."acum eram mai departe" si numai ajungeam sa scriu acest subiect. Timiditatea asta si lipsa de imaginatie si creativitate ma omoara.Hai,va multumesc, orce sfat e bine-venit.O seara placuta va urez!

2 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Nu uita:tu trebuie sa faci primul pas, nu fetele! Pai simplu vorbesti cu ele, gasind subiecte comune ca de exemplu un sport, muzica ceva ce va place amandurora.De preferabil e sa nu o atingi si daca chiar vrei,usurel in par. Vorbeste frumos cu ele,nu injura foarte mult,crezand ca esti interesant. Cel mai important e sa fi tu insuti,nu te da drept altcineva, si zi-le fetelor adevarul despre tine, nu minti! Nu uita, vorbeste despre ce le place si lor, nu vorbii doar despre tine..Cam atat in mare parte! Sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta! Funda? :*

| Deriol a răspuns:

Incearca sa fii tu insati si sa petreci cat mai mult timp cu ele, sa le faci sa te placa, ai sa vezi ca nu e asa de greu sa abordezi o fata.