| Adrian_Yonut_1988 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa. Ne impacam bine, radem. Multi baieti de la mine din clasa mi-au spus cand am mai fost pe la biliard, suc, etc, ca ne potrivim si de ce nu o intreb daca vrea sa stea cu mine. Eu le-am zis ca vreau sa-i zic, dar mi-e sa nu ma refuze. Daca ma refuza o sa ma simt nasol. Voi ce spune-ti. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Calin_RalucaAndreea_1989 a răspuns:

Depinde si de ea... Sfatul meu este sa o iei usor si dupa cateva zile sa o inviti undeva unde sa fiti doar voi doi. Cupara-i un trandafir si o ciocolata, fetele apreciaza aceste gesturi. Apoi, daca are o reactie placuta, strange-o in brate si spune-i ca de la o vreme ai inceput sa simti ceva pentru ea. Daca nu va raspunde acelasi lucru, sa nu pari intimidat. Continuati-va intalnirea si sa ii mai faci apropouri legate de asta, dar ai grija sa fii dragut cu ea, nu sacaitor.

2 răspunsuri:
| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

Pune-l pe cel mai bun prieten al ei pe care in cunosti sa se duca la ea si sa o intrebe ce parere are despre tine.
eu asa am procedat si acum sunt cu fata pe care o iubesc cu adevarat