| omulpaiangan a întrebat:

m-am dus pe la scoala in curte si acolo l-am vazut pe un cocalar care nici macar nu apartine scolii si s-a luat de mine (se mai luase si inainte). Nu am mai putut sa rezist si i-am dat o "mioritica" in gura dupaia un pumn in burta si l-am lasat acolo pe banca. Prietenul lui a fugit si eu cu vecinu' am plecat. Ala e mai mare cu 3 ani decat mine, poate sa-mi faca ceva?(daca merge la politie sau ceva ). Am mai avut 2 cazuri cu politia tot cu bataie dar din primul m-au lasat pentru ca a fost o incaierare mai mica si la a2-a a fost autoaparare cu uz de spray paralizant. Si inca o intrebare optionala : ma doare pumnul cand il strang mai tare, am pus gheata si a mai trecut putin, cum fac sa treaca mai repede?

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Da am citit cu mare atentie si ala e de vina tu te aparai, cu politia nu are de ce sa vina, si ce sa faca daca l-ai batut odata il bati si a doua oara, numai sa nu aiba mai multi golani sa puna, pe tine dar ma indoiesc asa veneau cu ei la tine, si pumnul o sa te doara cateva zile, trebuie sa pui gheata sau apa rece succes

| AnonimAjutator a răspuns:

happy interesanta problema... in legatura cu bataile, daca doar vorbeste incearca sa il ocolesti, dar daca te bate te poti apara (legal) e legitima aparare. in legatura cu pumnul, continua sa ii pui gheata si o sa treaca. app, daca nu e din scoala ce cauta acolo?