| Manciu_Ruxandra_1998 a întrebat:

mama mea nu vrea sa imi tai parul pana la umar. I-am spus de multe ori ca e parul meu si fac ce vreau cu el dar tot nu ma lasa. Cum as putea sa o conving? DAU FUNDA crying

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Vorbeste cu ea când e bine dispusă și spune-i de ce vrei sa il tai. Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia, de aceea evita sa o enervezi.

| veronica6747 a răspuns:

Și eu aveam aceeași problemă (dar nu voiam să mă tund așa scurt) și ea ori nu mă băga în seamă când o întrebam, ori zicea nu și atât. Într-o zi am mers la coafor să îmi tund doar din,, vârfuri" dar de fapt m-am tuns cum voiam de la început (asta a fost cam prin vară). Când am ajuns acasă a fost super nervoasă și supărată pe mine dar nu mi-a dat în cap. Și acum mai zice să aud eu că,, ce păr fain aveam" și că nu mă mai lasă să mă tund niciodată dar nu o bag în seamă. De atunci m-am mai tuns o dată dar nu regret. Nu zic că ar trebui să faci și tu asta, eu ți-am povestit doar experiența mea. Sper să fie de ajutorhappy

| Manciu_Ruxandra_1998 explică (pentru veronica6747):

Deci eu am parul pana la fund si mi-am taiat singura din el pana la sani si a observat si m-a certat...rau...

| veronica6747 a răspuns (pentru Manciu_Ruxandra_1998):

O să îi treacă, stai liniștită. Data viitoare mergi la coafor (sau hai la mine) : )

| Manciu_Ruxandra_1998 explică (pentru veronica6747):

hee hee) De unde esti? poate mai vb

| veronica6747 a răspuns (pentru Manciu_Ruxandra_1998):

Bistrița : )

| Manciu_Ruxandra_1998 explică (pentru veronica6747):

Nasol broken heart(