| gabymortal a întrebat:

Mi-am cumparat un skateboard Rave Urban Reptile.
Am o problema cu el : Nu i-a curbele.
Am slabit piulita aceea de la ax, dar tot nu lua curbele bine doar se misca.(de forma)Dar se misca prea "tare".
Am vazut la un prieten ca skate-ul lui nu lua curbele asa doar cand erai pe el.
Ce-i pot face?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| BabCosmin a răspuns:

Salut! Pai atunci cand se misca prea tare din cate stiu eu trebuie schimbate gumele de sub axe pentru ca sunt noi si sunt moi sau incearca sa ii strangi axele bine de tot. Cat despre curbe, ce pot sa spun...Incearca sa iei curbele apasand usor pe tail(ridicatura aceea pe care stai cu piciorul din spate) si stabileaza partea in care vrei sa te duci. Mult noroc!

Sper ca ti-am fost de ajutor! fundita?

1 răspuns:
| TUDQREZ a răspuns:

Hei si eu am unul loat de pe olx dar nu mi-a ajuns.dar iata un pont si eu am avut unca un skateboard rco si tot asa facea se ducea in stanga ci nu drept slabeste axele si misca placa si vezi daca axele sa clatina, mergi putin si laste pe stanga sau dreapta