| EleonorM a întrebat:

Mi-am luat saptamana trecuta Samsung galaxy s3. Am descarcat dupa Google Play (market android) aplicatiile Youtube,facebook, opera etc. Si nu merg. Cele mai importante aplicatii nu merg.Pe facebook nu ma loghiaza, pe youtube nu mi se incarca videourile, opera imi da 'error' la incarcarea oricarei pagini, Lookout Mobile Security nu se loghiaza.
Am fost cu el la service la oringe si mi-au zis ca telefonul este prea nou iar aplicatiile nu au avut timp sa si faca upgrade.
Ce pot sa fac? Am cel mai bun telefon de la ora actuala iar facebooku' si youtube (+etc.) NU MERG! Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

E din versiunii avansate a sistemului de operare (Android 4.0, nu?) nu-ti merg toate aplicatiile, inca nu au primit upgrade-urile care sa le configureze pentru aceasta versiune.
Deci, in principiu, ceea ce ti-a zis la service. Ca sa faci sa-ti mearga, ma gandesc la un downgrade la 2.3, ca era cel mai stabil, insa s-ar putea sa ramai fara garantie si nici nu sunt sigur ca va merge.
In concluzie, cred ca trebuie sa astepti. Ia legatura cu magazinul de unde ai cumparat telefonul si afla sigur ce-i de facut. Ceva mai activ decat asteptatul.
Sanatate!

| Paduraru_Vlad_1997 a răspuns:

Cel mai bun telefon? Eu am note 2 si am probleme cu playMagazin. straight face