| Walkerr a întrebat:

Nu am luat Bacalaureatul şi aş vrea să ştiu când mă pot duce să-mi iau diploma de 12 clase. Vă rog fără jigniri.

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Se da diploma de 12 clase?
Eu am primit doar diploma de 10 clase si diploma de bacalaureat (luat, bineinteles).

| OnuOnulică a răspuns:

Poți să te duci oricând.

| neutrino a răspuns:

Diploma se da numai celor ce au luat bacul. Pentru restul se da o simpla adeverinta. Pentru acest lucru este nevoie sa faci o cerere la secretariatul scolii.

| OldSoul a răspuns:

Diplomele se pot elibera dupa un an de la absolvire, sau aproximativ un an, nu mai stiu exact.

| CuriousStuff a răspuns:

Oricand, daca nu sunt probleme sau intarzieri cu tipairea/trimiterea diplomelor ar trebui sa o ai imediat dupa terminarea anului scolar. Intreaba la secretariatul scolii daca sunt venite si o poti ridica.