| tiganborat a întrebat:

Salut TPU! Pot intra la facultatea de medicina dupa ce am trecut pe un profil uman?(respectiv filologie)

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la admitere, nu are mare importanta profilul liceului absolvit, importanta este diploma de bacalaureat.
Ca vei intra sau nu depinde de reusita la examenul de admitere.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti, atata vreme cat te pregatesti intens acasa sa inveti biologie, fizica si chimie si te asiguri ca iei BAC-ul!

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, nu are nicio treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, nu conteaza ce liceu ai facut si ce profil.

| Ariana131 a răspuns:

Nu contează la cel profil ai fost, contează sa iei examenul de bacalaureat cu o medie destul de buna și sa înveți pentru examenul de admitere la facultate de Medicina, dar trebuie sa stăpânești, din câte știu, biologia și chimia, cred ca și fizica dar nu sunt sigură. Mult succes!