| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea, cand vorbesc pe mess cu ea, are multe greseli de ortofrafie. gen "si c nesti" "ia, in loc de ea"... Cum as putea sa o corectez fara a o jignii, sau sa o fac sa se simta prost? e genul care se supara repede.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Incearca sa faci glume pe seama asta dar cum ai zis si tu fara sa o jignesti in sensul in care ea spune : " Ia" fata nu stiu ce a facut... tu ii zici : ce sa ia? ceva in genul asta si o sa isi de-a seama de greseli.

1 răspuns:
| Ambassaderåd a răspuns:

Ai poti spune verde-n-fata! *Baih nu inteleg nici o buchie. ce ziceai? Care ea? Care ia? * si eu am patit cu unu.si i-am ziso si de atunci vorbeste calumea.