| figaro a întrebat:

Salut, tocmai m-am despartit de prietenamia dintr-un motiv destul de prostesc, care suna cam asa:doi prieteni (nu tare asi putea zice ca mis prietenica nu tare vorbesc cu iei sau ceva in genul) au zis ca "se astepta la mai mult din partea mea", adica sa am o prietena care sa arte mai bine...si ea cica se simte prost din cauza asta si ai vine sa isi traga o punga pe cap cand iese cu mine pe strada, mi-a mai zis ca si merit pe altcineva mai bun, eu i-am zis ca nu conteaza ce zice lumea daca noi ne intelegem bine etc, dar ea tot nu vrea sa inteleaga si a pus capat relatiei. Dintre toti care ati citit, voi ce ati face in locul iei?(scuze de greseli sau daca nu m-am exprimat cum trebuie dar nu sunt in apele mele)

Răspuns Câştigător
| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Pai... daca te iubeste cu adevarat nu ar trebui sa bage in seama comentariile rautacioase.

8 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Nu am prea înţeles ideea thinking
Dar.
Ştii cum se spune.
Dacă te-ar iubi,
Te-ar şi sprijini happy
Şi nu cred că te-a părăsit din acest motiv.
Pur şi simplu.
Nu te iubea!
Lasă oh go on
Că există.
Şi fete mai bune happy

| xibalba a răspuns:

Eu le-as fi dat o palma prietenilor alora si nu ascultam la gura lor, dar sa zicem ca prietena ta nu e asa, e o persoana mai emotiva, mai nu stiu cum. Cred ca si tu ai dat de inteles ca te intereseaza intr-o oarecare masura parerea prietenilor tai, ca altfel nu se despartea de tine. eu zic sa iti ceri iertare din nou, iar daca nu e dispusa sa reia relatia cu tine, nu ai decat sa te resemnezi. Singurii fericiti in treaba asta vor fi prietenii tai, probabil. E si vina ta ca le permiti sa comenteze in legatura cu ceea ce ar trebui sa te priveasca doar pe tine.

| oareux a răspuns:

Moaa.pai daca eram eu in locu` lu fata aia iesea scandal rau. Fata fiind imi place ca prietenu` meu sa ma protejeze. tu nu ai zis nimic cand prieteni tai au zis aia despre gagicata? Daca eu as fi fost in situatia ei as fi vrut ca prietenu` meu sa se ia putin de aia...

| georgiana a răspuns:

Daca tu i-ai spus ca iti place de ea asa cum este, nu trebuia sa reactioneze asa. Le-a facut pe plac prietenilor tai, s-a lasat batuta.Presupun ca nu are incredere in ea, ajut-o sa treaca peste acest obstacol, pentru ca se simte jignita.In locul ei nu as pune la suflet, daca eu am ce vreau nu conteaza ce zic ceilalti, atata timp cat eu sunt fericita.

| silver19 a răspuns:

Nu te iubea, daca tine la tine cu adevarat nu o interesa decat parerea ta! si eu am patit la fel, nu se merita sa te impaci cu ea daca o intereseaza gura lumii, e clar ca nu tine la tine si cauta motive din orice.

| Allegria a răspuns:

Pai...in locul eu m-as simti prost...sincerbig grin
convinge-o ca tu ea este buna pentru tine si sa nu se mai desconsidere atat.

| angella1972 a răspuns:

Adica prietenii tai au zis toate astea in fata ei? sau cum a aflat ea parerea prietenilor tai? nuuuuuuu..., nu e asta.sigur fata te-a parasit din alta cauza, sau poate ca si parerea ei despre sine este aceeasi, si atunci e treaba ta s-o faci sa se simta frumoasa, iubita, admirata.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Poi.chiar ca e un motiv prostesc, intrebare e arata chiar asa de rau? pentru s`ar putea ca ea sa fie o fata care nu are incredere in ea, iar comentariul acela s`o fi deranjat foarte tare.In locul tau as incerca sa vorbesc cu ea si sa-i spun ca nu conteaza nimic din ce vor altii, daca u o iubesti e de ajuns!