| LoVeSmile99 a întrebat:

Salut TPU
Recent m-am certat cu o prietena foarte buna de-a mea, si ea acum este foarte suparata pe mine si nu vrea sa vorbeasca cu mine.
Va roooggg dati-mi niste sfaturi, cum sa ma impac cu ea si sa rezolv tampenia facuta.
Dau funda celui mai bun raspuns! :*winking

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Lasa-i mesaje pe facebook sau mess in care sa iti ceri scuze (nu te va ierta inca), pentru ca sa vada ca regreti. O sa te ierte peste vreo saptamana, dupa ce ii va mai trece supararea, trebuie sa ai putina rabdare. Dar daca tu ai gresit, nu trebuie sa "astepti sa vina ea la tine", ca asta nu se va intampla.
Dar mesajele tot i le poti lasa, ca ea sa vada ca iti pasa happy.

Succes!

| τττ a răspuns:

Bună.
Dacă îți e o prietenă adevărată, vine ea cu adevărat la tine! Oricum, astea sunt certuri copilărești, toți trecem prin ele!
Pa, pa.

| Lollipoop a răspuns:

Încearcă să treci pe la ea și să-ți ceri scuze. explică-i că oricine greșește. sun-o, încearcă să te faci asculta-tă, doar sunteți bune prietene n-o să lăsați o mică ceartă să strice relația nu? O seară frumoasă să ai!happy