| KapyManuKapy a întrebat:

Sambata de Inviere ma duc la biserica si vreau sa sarut o fata....Nu stiu cum sa fac ca sa pot sa o sarut...Ziceti-mi niste metode si cu ce sa ma imbrac etc. FUNDAlove struck

Răspuns Câştigător
| NoNameasdod a răspuns:

Sicer,mi se pare dragut. Adica,recunosc ca nu e in club,dar rar vezi baieti care vor sa o sarute,si langa biserica,sau dupa ce pleaca.
Adica frate, nu a zis ca vrea sa faca cine stie ce straight face (numai zic acum ce. ) dar un mic sarut nu strica smug.
Hai sa iti dau niste idei.
Puteti sa mancati ceva (cv dulce smug daca vrei ) si apoi sa ii spui (Dar sa fiti singuri ) : Uite, ai ceva acolo. Si ea o sa te intrebe : Ce? sau. ``Unde ``. Si tu o sa ii raspunzi : Uite aici. [si te apropii si o saruti laughing love struck ]
Sau, esti asa mai `romantic` intr-un loc sa fiti singuri si ii spui : Stii, sper sa nu te superi - dar vreau de mult sa fac asta puppy dog eyes, [SI... :* Kiss laughing ]
Sau tot asa, vorbiti..incerci sa vorbesti cat mai frumos cu ea..si te apropii si o saruti [asa, spontan..sau mai incet. ] Te apropi, incet, incet. si te uiti in ochii ei...si incet incet ii inchizi si va lasati ``purtati`` de val. Ce urmeaza dupa laughing.voi stiti. [Ma rog, vezi reactia ei. :*, si daca ai zis ca sunteti deja impreuna, nu cred ca e nimic rau in asta :* ] Succes. [o sa ma mai gandesc, si daca imi vin idei ..iti spun ]

A da..si ar fi dragut sa ploua love struck, si sa ii dai geaca ta... smug si sa o saruti. big grin.

Succes din nou :*. Si paste fericit[ pentru cand o sa fiehee hee ]

| KapyManuKapy explică (pentru NoNameasdod):

Un id de messenger daca se poate....sa vorbimtongue

| Cristiann25 a răspuns (pentru NoNameasdod):

Felicitari ea chiar merita funda pentru ca s-a straduit sa dea un raspuns la intrebarea ta nu sa comenteze ca alti comunisti pe aici ca mergi la biserica si vrei sa saruti o fata in noaptea de inviere! America e cu cel putin inainte cu 100 de ani pentru ca nu au oameni cu minti inguste ca la noi! Ce sa faci cand auzi pe unu "nu te duci la club" pai iti vine sa te spanzuri! Nu sunt copil deloc daca ziceti ca nu fac parte din acea perioada cumva DAR lumea s-a schimbat si trebuie sa acceptati asta, tinerii in ziua de azi sunt altfel nu pot sa fie ca voi! Foarte bun raspunsul tau!

35 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Te duci la Inviere, nu la club. Te imbraci frumos, decent si lasi sarutatul pentru alta data...

Te duci la Biserica doar pentru asta? mai bine o inviti in oras si gata.

| Cristiann25 a răspuns:

Raspund si pentru tine si pentru restul ca sa nu mai raspund la fiecare in parte! Deci in primul rand "delyanebunatika" ti-a dat o idee foarte buna!
Mai poti tot asa cand esti foarte aproape de ea si nu se asteapta sa o saruti!
Pentru cei care scriu pe aici ca nu este parada modei.Ce vreti sa se duca imbracat ca la tara? Mai ales ca e noaptea de inviere unde vin foarte multi oameni trebuie sa arati bine! Daca voi considerati ca trebuie sa mergeti imbracati oricum, ca niste tarani atunci mergeti asa.
Si pentru domnisoara/doamna care a comentat ceva de genul "wow pentru ce se merge la biserica".
Da care este problema? Merge acolo pentru noaptea de inviere dar are posibilitatea de a saruta si fata pe care o place. Daca sunteti cu pareri comuniste mai bine nu mai raspundeti.Succes! Salut.

| WildDream a răspuns (pentru Cristiann25):

Si hai sa ne ducem ca in club, cat mai scurt si decoltat, sclipicios si colorat ca doar asta inseamna in ziua de azi sa arati bine(pentru tineret). Cu marca la vedere daca se poate sa vada si ceilalti ca avem haine cool. Si hai sa radem de ala care nu are haine asa cool ca noi si e mai ponosit, de ce o fi venit la biserica amaratu daca nu-si permite sa aiba haine calumea nu?
Nu am zis niciodata ca sa se imbrace ca un taran, desi nu stiu de ce folosesti cuvantul taran ca pe o insulta, ce crezi ca cei de la tara nu au cu ce sa se imbrace sau ce?
Si hai sa ne pupam in spatele bisericii in timp ce ascultam slujba, nu ar fi misto? laughing
Urma sa propui sa danseze si un harlem shake pe Prohod?
Si nu sunt conceptii comuniste, eram prea mica pe vremea aia, sunt chestii de bun simt. Nu mergem la biserica sa ne admire lumea tinuta (da ne imbracam cu ceva bun DAR decent si nu ca sa atragem priviri) si nici ca facem combinatii. El are atatea ocazii sa o sarute si o sa o faca ca e baiat destept, dar cineva trebuie sa-i spuna ca asta nu e cea mai buna ocazie.

| WildDream a răspuns (pentru Cristiann25):

PS: Te astept cu mesaj privat cu replicile privind gandirea mea comunista( probabil o sa zici pe urma hitlerista, ma rog) ca sa nu incarcam aici spatiul.

| Cristiann25 a răspuns (pentru WildDream):

Nu are rost sa iti dau mesaj pe privat pentru ca nu esti in intentia mea sa ma cert cu nimeni.Eu imi spun parerea care trebuie sa fie respectata pentru ca este dreptul fiecarui om sa-si spuna parerea.Da folosesc cuvantul "taran" usor ca pe o insulta pentru ca nu suport acel tip de oameni si mai ales tiganii!(stai linistita exista si exceptii care chiar sunt oameni de la tara sau tigani foarte destepti care au plecat de acolo etc dar marea majoritate care sunt tarani, se vede!).Da am o intrebare! Cu ce te deranjeaza pe tine ca el merge frumos imbracat la biserica de inviere si saruta o fata? Uite poate mergea cu sotia nu are voie sa o pupe ca e la biserica? Doamna ai niste conceptii aiurea rau!
Si da la club daca te duci trebuie sa arati bine nu sa mergi imbracat cu haine de la second hand si sa rada toata lumea de tine.Asta e parerea mea, mi-o sustin! Succes.

| WildDream a răspuns (pentru Cristiann25):

Vrei ca parerile tale sa fie respectate dar tu nu stii sa le respecti pe ale celorlati. Tu ai inceput sa te legi de comentariile celor dinaintea ta si nu ti-a fost suficient sa iti expui parerea.
Eu vreau sa subliniez ca biserica nu e club, dar vad ca tu nu intelegi si tot imi spui ca trebuie sa arati bine cand te duci la club.
Si nu ma deranjeaza ca merge frumos imbracat la biserica, dar sa nu faca din asta un scop, ca merg la biserica sa ma admire ceilalti si sa agat fete.
Cat despre tarani (ah ce urat suna) iti spun doar atat, doar pentru ca te-ai nascut la oras nu inseamna ca esti cu ceva superior (si ti-o spune cineva care e tot din oras stai linistit).
Dar astea sunt doar conceptiile mele aiurea... Oricum discutie incheiata.
Numai bine happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru WildDream):

Cum ti-am spus sunt si oameni care au plecat de la tara si au ajuns cineva in viata si da unii chiar sunt tarani din toate punctele de vedere.
Eu unul cred ca sunt superior fata de multi tarani(nu cred ca mai e nevoie sa specific prin ce pentru ca aici nu e un site un sa-mi depun CV-ul).
M-am legat de comentarii pentru ca:TU si ceilalti trebuia sa raspundeti STRICT la intrebarea pusa de el nu sa faceti comentarii aiurea.Cand omul intreaba ceva raspunde daca esti in stare daca nu iesi de aici! Succes pe mai departe.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Asa ca fapt divers nu sunt nici pe departe comunista si sunt sigura ca ai o idee prosta despre ce inseamna comunismul ( cel care s a opus religiei ortodoxe). cum sunt sigura ca n ai nici cea mai vaga idee despre ce inseamna atutudinea fata de biserica si fata de legile ei si e uimitor cum poti spune "merge pentru inviere" (o chestie spirituala, dincolo de fizic) si "daca are posibilitatea se si saruta"(un gest uman si carnal) in aceeasi propozitie, eventual sa o faca si in altar (poate asa se interpreteaza maximul spiritualitatii).
cat despre mine... eu nu merg la biserica pentru ca nu sunt de acord nici cu ea(pentru ca stiu ce inseamna si ce impune), dar nici cu voi(care mergeti la biserica ca sa pierdeti timpul si in nici un caz ca sa fiti in legatura cu divinitatea- ascult o pe joyce mayer si daca nici pe ea nu o intelegi... ti ai gresit vocatia pe pamant si pe site).

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Voi? Vezi ca ma bagi si pe mine aici si nu e bine.Raspunsul asta l-am dat acum cateva zile si te trezisi sa raspunzi tu?! Tie iti cam place sa comentezi raspunsurile mele.Nu-ti convine, nu? Atunci pleaca du-te in padure si lasa-ne! Iti poti vedea de treaba ta asta daca nu iti plac certurile aiurea si gratuite.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Tu ai comentat raspunsul meu desteapto. eu am impresia ca nu stii pe ce lume traiesti si ce anume vorbesti. pentru ca din raspunsul tau eu sunt aia care a zis "wow" nu altcineva! deci tu te ai ligat de mine!
da comentez azi pentru ca acum cateva zile faceam si eu niste treburi casnice. imi cer scuze ca eram ocupata si nu ti am raspuns promt si pe loc!

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Tu esti aia din avatar? Atunci inteleg de ce esti asa frustrata.Ai avut vreodata un iubit?

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Ai vrea tu sa fiu frustrata sau singura, din pacate nici una nici alta ( ba chiar daca ar fi sa mi schimb partenerul as avea optiuni de unde sa aleg asa ca laughing n ai reusit sa lovesti sad, ce sa faci? cand n ai argumente te legi si de culoarea unghiilor, poate poate reusesti sa creezi o urma de indoiala).
cat despre primul tau raspuns suna ceva de genu " sunt vegetariana, dar mananc peste si pui", dar in fine, eu sunt aia comunista (din punctul tau de vedere cu definitia pe care tu o dai comunismului) asa ca ce stiu eu? si cu asta o sa inchei cu offtopicul (inclusiv si la celelalte intrebari) ca incepi sa o iei pe arata rau tare si nu ma cobor la nivelul tau (eu ti am dat explicatii - pe care nici nu ti le datoram, iar tu imi arati tot timpul cat e de bogat vocabularul tau in jigniri si ofense si in nici un caz in argumente logice. crezi ca eu nu ma pot lega de poza ta fake? stiu si eu sa fac din astea, dar am pretentia ca nu mai sunt in clasa a 2-a). hai pa!

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Ai pe naiba de unde sa alegi la ce avatar ai.Cand o sa ai tu studiile mele poti comenta de nivelul meu.Aici intru asa sa mai vad ce mai scriu cei care au cu ADEVARAT nevoie de ajutor nu oameni frustrati ca tine.Vai de capul tau doamna.

| NoNameasdod a răspuns (pentru SunnyDay88):

Daca nici nu mergi la biserica, atunci numai comenta.
Chiar nu-i inteleg pe astia ca voi care comenteaza sa se afle in treaba.
El vroia sa zica, ca la intoarcerea de la biserica vrea sa faca asta, dar de` ne bagam si noi fara sa stim, nu? big grin

| SunnyDay88 a răspuns:

Wow! wow! nu mi vine sa cred de ce merg unii la biserica. deci wow!
mai bine stai acasa, o inviti la un film si un ceai cald si ai un milion de metode si motive sa o pupi.

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

laughing) M-ai spart...totusi o data pe an mai merge.laughing)Ca doar o data e PastelelaughingSi sigur vine si ea atunci..etclaughing

| SunnyDay88 a răspuns (pentru KapyManuKapy):

Da, dar pastele inseamna cu totul si cu totul altceva decat atractie fizica intre "enoriasi"

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

Hai mai dati cu raspunsurile ca nu sunt inca convins cum sa fac big grin

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

Mda...Vad ca nu intelegeti.

| Krokodil a răspuns (pentru SunnyDay88):

Soc si groaza!

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

Oricum mersi all....Peace and Love! happy

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

Si in primul rand, nu o sa incerc asa ceva la biserica, acolo fiind Casa Domnului...
Vreau ca pe drum spre bloc sa fac acel lucru... oricum am scris rapid intrebarea si m-a luat valul.:-(||> Ma dau batut.

| WildDream a răspuns:

Auzi da parca te duceai la biserica nu la discoteca...Ce faci parada modei la biserica?
Si fata aia (daca are un pic de minte) te-ar pocni daca ai incerca sa faci asa ceva la biserica.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru WildDream):

Corect. f bine spus. asta daca si numai daca are ceva in cap.

| WildDream a răspuns (pentru SunnyDay88):

Da...aici e un mare daca.

| alexanonimu a răspuns:

Pacatosule care esti u dar infine ce e asa greu sa saruti o fata nu trebuie sa o saruti fortat ma rog cv ingenu zice delyanebunatika nu frate te uiti in ochii ei te apropii sa o saruti si daca si ea simte acelasi lucru e k dac nu asta e viata merge inainte asa ca ai cv pe obraz si deodata o saruti nu e asa fain ca dac ea nu vreawinking

| KapyManuKapy explică:

Oameni buni, gata asta e! Mai bine nu trebuia sa pun intrebarea deoarece vad ca de acum incepeti sa va certati si contraziceti din cauza mea.Sincer va spun m-am grabit la compunerea acestei intrebari si nu a iesit asa cum voiam eu deci...am mai spus-o si intr-un comentariu de mai sus dar unii cred ca nici nu l-au citit DECI. straight face Gata, va mai repet o data:ma simt vinovat fiindca am pus aceasta intrebare sper sa terminati cu contrazicerile si certurile intre voi!
IMI CER SCUZE IN FATA VOASTRA SI IN FATA LUI DUMNEZEU PENTRU GRESEALA FACUTAstraight face

| delyanebunatika a răspuns:

Buna ...Eu fiind fata o sa iti spun cum imi place mie sa ma sarute cineva. Imi place ca baiatul respectiv sa vina langa mine, sa ne luam cu vorba iar dintr-o data sa imi spuna ca am ceva pe fata si sa ma sarute brusc, pe neasteptate, ai putea sa te imbraci cu ce iti place tie

| KapyManuKapy explică (pentru delyanebunatika):

Deci,m-ai ajutat oarecum.
Mai spune detalii fiindca eu cu ea(pe cine vr. sa sarut ne stim..am dus-o acasa am vorbit pe drum spre bloc iar in fata blocului m-a luat in brate...)

| SunnyDay88 a răspuns (pentru KapyManuKapy):

Tot in fata blocului cand sunteti in brate o poti saruta. daca n ai putut face asta atunci acolo, crezi ca e o idee mai buna sa o faci la biserica?
in plus nu te ai gandit sa mai astepti un pic?

| KapyManuKapy explică (pentru SunnyDay88):

Pai cat sa mai astept noi ne cunoastem de 1 an jumate aproape...deci nu ar fi cazul dupa atatea imbratisari si un mic? sarut adica nu altceva la care poate te-ai gandit.straight face

| Catalin_Robert_1990 a răspuns:

Imbracate in popa laughing

| BunaciuneaTPU a răspuns:

Bai copile, sa-ti fie rusine! la biserica nu se fac astfel de lucruri si mai ales in noaptea de Inviere :o