| anonim_4396 a întrebat:

scuzati categoria. Deci am 16 ani, si as dori sa ma inscriu la un club de fotbal. Precizez ca nu am mai fost la nici un club pana acum.
Si as dori niste sfaturi de la cei mai experimentati. ORICE este folositor este bione venit.
Va multumescwinking!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te-ai trezit foarte tarziu, dar pentru sanatatea ta poti merge la cel mai apropiat club fata de resedinta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai de gând să practici fotbal de performanţă, renunţă. Nu ai nici o şansă, ai început prea târziu. Trebuia să iei decizia asta acum 4 ani cel puţin.
Dacă vrei să faci fotbal doar aşa, de agrement e ok. De ce sfaturi ai nevoie? Prezintă-te la un club de fotbal de la tine din oraş cu un părinte, înscrie-te şi pune-ţi părinţii să dea bani aiurea, doar ca să alergi tu după o minge toată ziua. Că nu poţi face asta pe gratis în faţa blocului.

| TeckTonik997 a răspuns:

Viitor in domeniu, sa iti castigi existenta din asta, slabe sanse daca incepi la varsta asta, avand in vedere care e procentul de reusita a celor care se apuca. Dar pentru ati ocupa timpul e o activitate placuta, desi poate fi un pic costisitoare acum la inceput cand nu ai echipament etc

| BiscuiteViteaz a răspuns (pentru TeckTonik997):

Bun, stai putin ca nu inteleg un lucru. ( nici nu am precizat ). Deci eu am jucat fotbal de mic, am alergat foarte mult si repet, am jucat f. mult cu prieteni mult mai mari decat mine. ) Pot spune ca as putea fi mai bun decat unul care este la clubul respectiv de ani de zile. Nu inteleg acest concep,, prea tarziu ''. Ca am facut fotbal cu prieteni care mergeau la club sau ca as fi mers la un club de fotbal nu e acelasi lucru.
Ai dreptate la o chestie. as fi avut ceva mai multa rezistenta.
Dar rezistenta nu o pot face pe parcurs?