| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

Salut TPU,sunt baiat si am o problema,sunt complexat de nasul meu,imi displace, este coroiat,gen este mare si osul din mijloc ridicat in sus,nu stiu daca intelegeti cum spun.
In fine, ma deranjeaza si nu stiu cum sa fac sa nu mai fiu complexat.
Am primit glume proaste din parte baietilor pe seama nasului meu, dar fetele nu mi-au zis nimic.
Nu e treaba ca nu am avut iubite dar mereu cred ca nu am una din cauza nasului, am fost impreuna cu fete dar cand vreau, dar nu cred ca sunt cu cineva din cauza nasului, imi lipseste increderea in sine.
Ce imi puteti spune sa ma ajutati?

Gen din fata arat bine dar dintr-o parte nu arata asa ok.

Fetelor voi de ziceti?
Ce conteaza?
Prima data de uiti la fizic dar dupa?
Ce imi puteti spune sa ma ajutati?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Forma nasului ține de personalitatea ta. Tu ai fi altă persoană, cu un nas diferit. Poți să îl modifici prin chirurgie estetică, dar nu are sens. Astfel, tu nu ești nasul tău, dar ești tu însuți prin nasul tău.
Așa ajungi să îl apreciezi.

| Delcatty a răspuns:

Ca barbat, conteaza mai mult ce ai de oferit. Fii puternic, da dovada de o personalitate greu de invins si fa tot posibilul sa compensezi pentru aspectul fizic. Da, se poate.
Si totusi, in opinia mea, nu cred ca poate fi atat de rau incat sa nu iti gasesti iubita din cauza aceasta. Te-ai gandit ca poate altceva nu merge de esti respins? Incearca sa gasesti o asemanare intre toate incercarile tale de relatii si vezi ce nu a functionat.

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru Delcatty):

Am avut relatii cu fete ok dar uneori cred ca nu imi pot face una din cauza nasului

| OppaSaranghe a răspuns:

Stai linistit laughing Oamenii nu se uita la nasul tau la nas ci la chipul tau pe de-antregul. Cand te intalnesti cu o persoana noua, poate ca aceasta o sa se "concentreze" la nasul tau, dar curand se va obisnui si nu i se va parea ca iese asa din relief. Mi-e cam greu sa explic, dar nu cred ca asta e motivul pentru care nu iti merge in relatii lol.

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru OppaSaranghe):

Am avut relatii, stiu cum se face dar mă îngrijorează nasul atât