| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa 11, iar in clasa a 9 eream un mare tupeist, facea, glumeam cu profesori la ora, cu fetele ma imprieteneam cu oricine am fost asa si in clasa 10, pana la un momentdat cand profeseoara de religie m-a scos in fata clasei pentru ca nu eream cuminte si am ras asa de tare incat ma rosisem la fata iar atunci profesoara mi-a zis de ce mam rosit si ma rosisem si mai tare, iar de atunci m-am schimbat mult la fiecare ora cand ma asculta un profesor ma rosesc parca nu ma mai recunosc nu mai sunt cine am fost o data, si imi pare rau sufar in fiecare zi inainte aveam mult tupeu iar acum parca pe zi ce trece ma tot schimb as vrea sa fiu baitul de acum 2 ani. Inainte aveam note de 6, 7, 8 iar acum am 4, 5 din cauza asta nu stiu ce sa mai ma fac
Ce sa fac?
Va rog nu radeti nu stiu ce s-a intamplat cu mine daca m-ati putea ajuta cumva?

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Incearca, o data sa faci aceleasi lucruri ca atunci. Aminteste.ti ce faceai si fa.ti curaj si da.i drumul tupeului acumulat de atatia ani in tine sa iasa!

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de fundita! :*

| dada7k a răspuns:

Te-ai intimidat. Esti acelasi numai ca ti-e frica de cei din jurul tau. In loc sa te gandesti la cat de mult te-ai schimbat, incearca sa te gandesti la asemanarile dintre tine si vechiul tu, si in final sa te regasesti. Dar nu uita, la baza fiecarui act ar trebui sa stea bunul simt si gandul pozitiv. Succes!