| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Sunt clasa a 9 a la liceu si nu stiu de ce, dar de la inceputul clasei acestea am propria camera ( inainte eram cu fratele meu in camera ). Iubesc acest lucru insa am impresia ca, de cand sunt singur mai mereu in camera ( la etaj ) nu mai prea vine nimeni pe la mine si nu fac teme deloc si nu invat( nu stiu de ce dar pentru mine asta are o legatura cu statul singur ) Am invatat mult pe clasa a 8 a si parca nu mai am chef deloc sa invat… ajung acasa dorm si stau pe tel sau pe pc… ce sa fac? Vreau sa ma schimb deoarece pana acum aveam media peste 9.50 mereu iar acum imi iasa abia peste 9….
Va rog sa nu radeti si sa-mi dati un raspuns ok

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a luat lenea vei avea curand si dezamagiri, ca mediile vor scade si de acum vei avea medii de 5 si 6, cel putin la matematica, dupa cum spui pe celalat topic, ca nu mai inveti si nu-ti mai faci teme.

Te-ai gandit cum te privesc profesorii? Dar colegii?
Aceia care te stiau de copil bun si cu note mari, acum dandu-si seama ca totul era luat pe spaga, nu pe munca si inteligenta ta.
Chiar vrei sa ajungi codasul clasei?
Clasa a IX-a este clasa cand trebuie sa tragi cel mai tare din tot liceul, pentru a face impresie foarte buna profesorilor si colegilor, ca totul merge ca pe roate, dupa aceea.

| Anonim0120 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce șpagă? Nu a dat nimeni șpagă in clasele 5-8? am avut nota buna la en (9.10 media ) media la mate e 7 momentan am notele 6.7.5.8.9

| Anonim0120 a răspuns:

Inainte mai venea mama sau parintii etc.