| Dariuus2003 a întrebat:

Sunt curios de o chestie despre inaltimea mea. Am 15 ani si am 168 cm. Parintii mei au 180 si 162cm. Cam la ce inaltime as putea ajunge?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Înălțimea părinților nu este foarte importantă. Eu i-am întrecut pe părinții mei cu 10-16 cm.
Tu ai mai putea crește până la 1, 75 m sau 1, 80 m, dar poți ajunge și la 1, 85 m.

| Dariuus2003 explică (pentru wpetterssone):

Mersi frate... Din cate stiu basketul nu te ajuta in inaltime. Doar sa te dezvolti. Dar daca lucru cu crapat de lemne si din astea (sunt de la tara) sau mersul cu bicicleta ajuta? Tu ai practicat basket? Ce inaltime ai?

| wpetterssone a răspuns (pentru Dariuus2003):

Am 1,92 m.

5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

1.75 funda

| Dariuus2003 explică (pentru raMLesS):

Sunt junior nu pot sa ti dau funda

| Dănescu_Nicoletta_1998 a răspuns:

Te vei înălța atat de mult cat vrea organismul si corpul tau, de exemplu daca faci baschet in cativa ani poti ajunge sa fii mai mare ca ambii parinti. deci in final. ca sa intelegi. inaltimea ta nu depinde de inaltimea parintilor ci cat de mult vrea organsimul si corpul tau sa creasca atat de inalt te vei face