| OtherNews07 a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si sunt cam baietoasa,am o personalitate cu mai multe trasaturi masculine decat feminine,sunt incapatanata,
independenta, foarte rationala si drept sa spun,uneori imi cam lipseste empatia; cand ii consolez pe ceilalti,am tendinta sa vin cu argumente logice,si de multe ori chiar nu ii mai consolez din cauza asta, ca le-as putea rani sentimentele cu prea multa ratiune.
In fine, eu sunt o fire introvertita si socializez un pic mai greu; am 2-3 prietene foarte bune,dar am observat ca ma inteleg foarte bine cu baietii, avem interese comune,
placerea de a juca fotbal,
avem gandire analitica, si simtul umorului dezvoltat in stilul nostru.Chiar si aceleasi gusturi muzicale.Am observat ca atunci cand stau cu colegele mele,ele vorbesc foarte mult despre moda si unghii cu gel,
care pe mine nu ma prea intereseaza, poate ocazional despre moda, dar nici asa obsedata ca ele.
Chiar mi-ar place sa am si 1-2 amici baieti.DAR DOAR AMICI LA VARSTA MEA!
Ce credeti, poate o fata si un baiat sa fie doar prieteni?
Si daca se poate, cum as putea sa imi fac amici baieti fara ca acestia sa creada ca flirtez cu ei sau ca imi place de ei?
Vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| Mesmjkkk a răspuns:

Hei! Ai putea sa vorbesti cu ei si chiar sa le spui ca iti lipsesc baietii-amici in rutina ta. Sa iesiti la fotbal, sa aveti discutii comune. Multa bafta!