| LumeaAInebunit a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si am o micra problemă! Stiu ca nu e ok sa te bati si mereu încerc da evit chestia asta, dar trebuie sa recunosc ca odata tot va trebuii sa o fac, plus ca in zilele noastre daca nu îți faci putina dreptate ești luat de prost! Deci...cat as fi de nervos pe persoana respectiva nu pot sa dau la fata când ma bat, cu oricine m-aș bate nu pot sa dau la fata! Ma apuca un sentiment de mila si ma gândesc la urmări si nu pot, dau la stomac la picioare, dar nu pot sa dau la fata! Ma puteți ajuta? Vreau sa scap de teama asta! Fara răspunsuri de genu): "du-te la box sau karate " sau " anunța adulții in caz de bătaie" sau "nu e bine sa te bati", vreau sa scap de chestia de a da la fata! !

9 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Constientizezi faptul ca orice ti-am spune noi, nu ar conta, corect?! Problema ta este la nivel psihic si numai tu ti-o poti rezolva.Sunt foarte sigur ca dispare aceasta ezitare, frica odata cu inaintarea in varsta. Fara sa iti impui singur anumite lucruri, nu poti trece peste ''mila'' de a lovi pe cineva in fata.

| LumeaAInebunit explică (pentru siriusblack98):

Poate e adevărat ceea ce zici tu, dar nu pot sa fac ceva ca sa scap de aceasta frica?

| siriusblack98 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

Eu ti-as putea recomanda sa faci ceva ce am facut si eu cu ani in urma pentru a nu mai ezita, deoarece am cam avut aceeasi problema.Mie imi era frica sa lovesc primul.Asteptam sa fiu lovit ca sa imi dau seama daca este cazul de violenta sau nu.Totusi mai bine iti spun pe privat pentru ca aici mi-as atrage prea multe comentarii de naspa.

| LumeaAInebunit explică (pentru siriusblack98):

Spune aici! Nu am chef de privat

| siriusblack98 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

Ok,atunci sper ca ai chef sa iti rezolvi singur problemele.Cu atitudinea asta imi pare rau ca am incercat sa te si ajut.O zi buna!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

Esti prost?

| LumeaAInebunit explică (pentru Cosmin86):

De ce?

| Cosmin86 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

Omul vrea sa te ajute si tu ii vorbesti de sus? Exprimari de genul "nu am chef de privat" nu ii spui cuiva care e de 3 ori peste tine in acest domeniu.

| LumeaAInebunit explică (pentru Cosmin86):

Ok man, am inteles, dar nu știam la ce se referă, adică credeam ca privat pe Facebook, nami-am dat seama ca el dorește privat aici! Nume imiplace sa vorbesc cu cineva necunoscut pe Facebook, de aceea am zis așa ptca nu știam ce sa zic ca sa ma scot!