| MariusMarius07 a întrebat:

sunt in clasa a 8-a si in clasa a 7-a m-am batut cu un coleg, el fiind in clasa a 8 cu mine si el a dat primul in mine, dupa aia am dat si eu si ii s-a vinetit arcada. si am fost amenintat ca mi se va scadea media la purtare.
Acum iar s-a intamplat in clasa 8-a cineva a dat iar primul in mine si dupa am dat si eu si nu l-am lovit atat de rau, ii s-a inrosiit putin.
Maine merg la scoala si cred ca lui o sa-i vina parintii.
Intrebarea este mi se poate scadea media?
Mentionez ca eu si tipul cu care m-am batut eram la ora de ed.fizica pe la ora 15:00. dar el a plecat cu o ora mai devreme de la scoala.

Răspuns Câştigător
| PetreAdrian a răspuns:

Pai... Avand in vedere ca ai mai facut asta, se poate. Daca nu l-ai lovit totusi asa rau, si daca ai martori ca el a dat primul, ei bine, asa nu se prea poate.