| BlueScreen a întrebat:

sunt in clasa a9a si am 5 5 si 4 in teza la mate. iar profesoara vrea sa ne mai asculte, iar daca iau un 4 raman, imi iese media 4, 49. si de aceea vreau sa chiulesc la orele de mate pana in semestrul 2, are voie sa ma lase cu situatie neincheiata tinand cont ca am fost la toate orele in afara de astea care o sa chiulesc (6 ore)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU MAI CHIULI. Daca vrei sa nu ramai repetent fa exercitii la mate, nu mai sta toata ziua pe calculator si daca nu intelegi ceva roaga-ti parintii, bunicii(rudele) sau chiar prietenii si daca nici acestia nu te pot ajuta, ROAGA-TI PROFESORII sa-ti explice! FUNDA?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine invata, daca nici in clasa a 9 a nu sti la matematica in cl a 12 o sa iei bacu din parti.
Daca ai mai mult de 2 ore de matematica normal ar trebui sa ai 3 note.
Nu inteleg cum de iese 4, 49.
5+5+4=14
14:3=4,666666667 (doar daca se ia primele 2 zecimale da 4, 49 si nu cred ca se poate face asa ceva)
((4, 666666667x4)+4:4)=4,5
Gandeste-te ca poti lua o nota mai mica de 4.