| JonD a întrebat:

..sadSunt intr-o stare jalnica,ieri am incercat sa renunt sa mai sper ca intr-o zi o sa fiu si eu cu fata pe care o iubesc.Dar desi nu m-am mai gandit la ea,azi-noapte am visat-o, am avut trei vise si in toate era si ea...nu pot,chiar daca nu ma gandesc la ea o visez, acum simt ca o iubesc si mai mult.Nu stiu ce sa mai fac,am ajuns in ultimul hal, sunt disperat.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca ti asa mult la ea,care e motivul de nu sunteti impreuna? Ai facut tot ce-ti sta in putinta sa fiti impreuna?! In caz de nu i-ai spus inca, spune'i si ei ce simti, poate ai noroc. Daca nu, asta e, mai sunt si alte fete...

| irina41099 a răspuns:

Pai am cateva cuvinte pentru tine care sper ca te vor ajuta.
Nu prea conteaza daca ea te place sau nu. Dar conteaza ce-i acolo in inima ta. Trebuie sa visezi, pentru ca de cele mai multe ori visele ajuta mai mult ca realitatea. Deoarece vise sunt asa cu iti doresti tu, iar realitatea este prea dureroasa. Deci continua sa visezi si gandeste-te daca fata asta chiar merita. Daca da incearca sa te apropi de ea.

| Manfred a răspuns:

Sunt bune sfaturile de mai sus, dar totusi incearca sa fii barbat, asta e...lasa fetitele sa planga pentru ca nu sunt cu cineva

| Nicku2011 a răspuns:

Daca ai visat-o tu inseamna ca si ea te-a visat pe tine eu asa stiu ca e cu visele.Deci poate ai o sansabig grin

| DaianaDC a răspuns:

Nu ai mentionat motivul pentru care nu esti impreuna cu ea. Probabil nu ai dat tot ce ai avut mai bun pentru a o convinge ca o iubesti...Surprinde-o!

| dem0lat0r a răspuns:

Pai, depinde... Daca ai incercat totul si nu ai reusit, atunci mai bine o lasi in pace. Am fost in situatia ta timp de un an, cu diferenta ca eu nu i'am spus clar, in fata, ce simteam straight face Si de 1 martie, i'am luat cv dragut, si ea a inceput sa imi vorbeasca de cat de mult o urasc. Cu toate ca am facut pentru ea mai mult decat am facut pentru oricine pe lume. Ideea e ca am zis gata, mi-a ajuns, si am pus un punct final in mintea mea. Noroc ca am un prieten foarte bun care m'a sustinut moral. Tot ce trebuie sa te gandesti e ca o sa intalnesti pe cineva care o sa te placa asa cum esti, cu toate defectele, si pe care o sa o placi happy Eu asta am patit big grin O alta iubire vindeca mult mai usor una veche. Daca in schimb vezi cel mai mic semn ca te'ar placea, nu renunta. Cine stie ce s'ar putea intampla.