| gglory a întrebat:

sunt la liceu in clasa 11 si vreau sa dau mai departe in domeniul militar. stiu ca trebuie sa am conditie fizica. nu vreau sa merg la sala, nu o consider foarte utila pentru cariera asta si voiam sa va intreb daca exercitile cu greutatea proprie ajuta gen tractiunile.

2 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Da, ajută. Poți să și alergi cât mai des, ajută la condiția fizică. Dacă știi pe cineva care a trecut prin admitere, îi poți cere sfaturi, să știi ce e mai bine să faci, că timp mai ai. Poți căuta și pe cineva pe facebook, cu care să vorbești și să te ajute. Succes!

| daassh a răspuns:

Da, pentru ceea ce doresti tu sa faci, exercitiile calistenice (cu greutatea corpului) sunt cele mai indicate si folositoare + cardio de anduranta.Succes!