| DEADEND a întrebat:

sunt la liceu in clasa a 10 a si profesoara de biologie si cea de istorie mi-au spus ca nu le place cum imi sta parul deoarece il am pe ochi si tot timpul imi zic sa il dau de pe ochi si a venit diriginta la mine ca a zis ca unii profesori in cancelarie au sesizat ca am parul pe ochi(probabil cele doua deoarece niciun alt profesor nu mi-a spus sa imi dau parul de pe ochi, doar diriginta, aia de biologie si aia de istorie) e cam asa https://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=3735863599& photo_id =8873323910#8873323910

Ce as putea face sa nu imi mai spuna asta? Nu vreau sa imi schimb freza deoarece imi place asa cum sunt si nu vreau sa fiu ca toti restul... Unele colege de scoala care ma vad ma intreaba daca sunt Emo.Intradevar sunt putin cam prea inchis in mine si nu prea socializez si nu prea am prieteni doar cu cei cu care ma inteleg foarte bine si avem unele lucruri bune in comun si vorbesc doar cand sunt intrebat sau am ceva important de spus, dar nu am percing-uri, taieturi sau tot felul de masochii, doar felul de a fi si freza le am de Emo.Deci...Intrebarile mele sunt:1)Cum pot face ca profesoarele sa nu imi mai spuna nimic

2)De ce unele fete ma intreaba daca sunt Emo? Nu le inteleg e ceva de rau de bine nu stiu va rog frumos sa imi explicati dau funda!
PS:Colegii din clasa nu imi spun nimic de freza si nu au nimic cu mine deci pe ei nu ii deranjeaza.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu îți face nimic laughing și eu am un coleg asemănător ție.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) lasă-le pe profesoare să vorbească, nu te pot forța să te tunzi.
2) te întreabă din cauza frezei, așa sunt oamenii, judecă mereu înainte să întrebe. dar să știi că nu e nimic rău în asta.

| DEADEND explică (pentru anonim_4396):

Diriginta a zis ca ma tunde ea laughing probabil a glumit, probabil happy

| DEADEND explică (pentru anonim_4396):

Ah...e de bine atunci... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DEADEND):

nu îți face nimic laughing și eu am un coleg asemănător ție.