| Eduard220 a întrebat:

sunt la liceu pe profil electronica automatizări și din semestrul următor vreau sa ma transfer la alt liceu pe profil turism. Am fost acolo am vorbit cu secretarele care mi-au zis ca nu au profil electronica si ca au doar profile cu medii mici si ca nu ma pot transfera. După ce m-au întrebat ce medie generală am avut in clasa a 10-a si le-am spus că 7.15 o profesoară care era acolo a zis "sa depună între semestre o cerere de transfer si luam o decizie în consiliul profesoral" la care secretarele nu au obiectat nimic. După ce am iesit a venit si mi-a spus "deci in vacanță intersemestriala vii la noi cu mama, faci o cerere de transfer si noi vorbim in consiliul profesoral". Acum vine întrebare, cum trebuie sa arate o CERERE DE TRANSFER către liceul la care as vrea sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Intreaba la secretariat daca nu exista un formular pentru aceasta cerere. Daca nu, ai aici un model de cerere de transfer
http://www.ienachita.ro/regulamente/cerere%20transfer%202%20scoli.pdf

| Eduard220 explică (pentru Lioana):

Mulțumesc.

| Lioana a răspuns (pentru Eduard220):

Cu plăcere.