| Mirceadumb a întrebat:

sunt ultimul an la liceu si trebuie sa aleg ce sa urmez mai departe.Nu stiu ce sa aleg dintre armata si politie. La armata as putea merge la Academia Navala din Constanta iar la politie la Bucuresti la academie sau la Campina. As vrea sa ajung mai departe in fortele speciale, dar nu stiu unde: la armata in corpul puscasilor marini sau la politie la trupele de interventie(SIAS/DIAS/SAS). Ce ma sfatuiti sa aleg? Care sunt mai "buni / periculosi/ duri"? Este vreo limita de inaltime in aceste trupe?

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Lasa politia ca n-are rost!
Salariul e mult mai mic la politie si dupa ce te pensionezi nu o sa poti lucra altceva fiindca... nu stii nimic.
Du-te la academie la Constanta, fa-te ofiter, castigi multi bani si dupa pensionarea care vine pe la 50 de ani iti poti pastra brevetul de marinar si lucrezi in continuare. Un voiaj de 3 luni iti aduce ca ofiter un castig undeva la 5000 de euro. Cum castigi tu banii astia ca politist?

| Mirceadumb explică:

Alte pareri?