| Mada2345 a întrebat:

As avea 2 întrebări? Daca ma duc la Academia de Poliție si o termin ma pot duce direct la Jandarmerie sau trebuie sa fac din nou asa zisa academie? Si voiam sa mai întreb daca trupele speciale SPIR, SIAS, etc, recrutează doar din poliție sau si din Jandarmerie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Dai admitere la facultatea de jandarmerie din cadrul Academiei de Politie.
2.Recrutarile pentru trupele speciale ale Politiei se fac din cadrul acesteia, dupa cativa ani de activitate ca politist.