| Marian25565 a întrebat:

sunt un membru nou si am o intrebare:
Imi place de o fata Mai pe scurt o iubesc dar ea este intro relatie sad Dar aseara ne-am sarutat si mi-a spus Te iubesc Ce sa cred Credeti ca ma iubeste? Sau Nu?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Fara sa-ti cunosc varsta, este cam greu sa definesc acest gest, de a incerca sa saruti o fata, care stii ca este intr-o relatie.In cazul in care esti destul de copil,inseamna ca ai facut-o dintr-o copilarie nevinovata,dar daca ai fi macar un adolescent ceva mai copt,ai facut-o din inconstienta,fara sa mai gandesti la urmari.
Oricum,ori intr-o situatie sau alta,tot nu era potrivita acea sarutare(mai mult din partea ei,deci ea este mai imatura!).
Vina cea mai mare o poarta fetiscana,stiind ca are un prieten, o "relatie",asa ca,ar trebui sa iei tu atitudine si sa ii explici,ca ar trebui sa fie mai decisa in gandire si sentimente:ori celalalt,ori tu.
Faptul ca ti-a spus ca te iubeste,nu inseamna mare lucru,deoarece acest sentiment,apare ceva mai tarziu intr-o relatie,cand trebuie sa cunosti mult mai bine persoana respectiva.Ce a fost la voi,a fost doar atractia fizica.
Deci,ar trebui intai lamurita vechea relatie a fetei, ca apoi sa vedeti cat de bine va impacati voi intr-o relatie,ce compatibilitati aveti, ce hobby-uri aveti comune.
Cat de usor este sa spui cuiva "te iubesc", dar oare cum se dovedeste aceasta iubire? Stii? Cand o sa afli, doar atunci poti sa fii convins, daca o fata te iubeste sau nu!

| Marian25565 explică (pentru pietrean):

Mersi pentru ca m-ai ajutat si da stiu sunt un copil am 15 ani si eu i-am spus sa ne intalnim toti 3 si sa vedem cum ramane dar azi e ziua baiatului ala sad straight face si a zis ca nu vrea sa i-o strice sad Si i-am vazut impreuna fara sa ma observe ea sau el si stateau mai despartiti si cand era cu el am primit un mesaj de la ea. Te iubesc... etc nu conteaza dar m-a mirat faptul pentru ca era cu el in timp ce vorbea cu mine si imi cer scuze de gresile de ortografie! :* FUNDA

| vavitza a răspuns (pentru Marian25565):

Nu trebuie sa va intalniti toti 3 pentru aceasta problema, normal ea ar trebui sa isi clarifice treburile cu acel baiat, tu nu ai nici un amestec in treaba lor. Las-o pe ea sa faca aest lucru.

5 răspunsuri:
| SerenaSmiley a răspuns:

Ori te minte.
Ori chiar te iubeste si cu celalalt baiat este doar asa de forma.

| Marian25565 explică (pentru SerenaSmiley):

La asta ma gandesc si eu dar nu stiu daca mar iubi nu sar desparti de acea persoana? sad

| pietrean a răspuns (pentru Marian25565):

Ai facut greseli gramaticale dar ai mancat si un cuvant:M-AR iubi SI nu S-AR desparti.
Prin urmare esti doar un copil, ca varsta!