| Smoke00 a întrebat:

Știu ca e o întrebare prosteasca...
Dar chiar nu știu ce înseamnă când cineva îți spune "Ești coardă".
Adică... vorbesc pe un grup și acolo mulți își zic unul altuia "Ești coardă" și chiar habar n-am ce înseamnă
Ma puteți ajuta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este un cuvant "cod" intre membrii acelui grup, insemanand ceva ce numai ei stiu. Intreaba-i si te vei lamurii.

| Andreeush a răspuns:

Se referă la curva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coarda inseamna curwa, e slang. Cel putin pe vremea mea in contextu asta se folosea. Mai ales pentru alea care erau mai mari ca noi. Cand le vedeam ca se pupa cu baieti mai mari ca ele, le faceam coardehappy minte de copil laughing)) auzeam si noi la aia mai mari probabil.