| BingGBang a întrebat:

Treaba sta cam asa, dorm foarte mult, adica inainte stateam pana tarziu la calculator 1 2 si ma trezeam la fel pe la 1 2 :-s, iar acum nu stiu, m`am cam plictisit de calculator si chiar de ies afara cu prietenii la 11 maxim 12 is varza, mii somnstraight face si nu stiu faza cu trezitu`.
Am incercat sa ma trezesc macar la 9 stateam o ora in picioare si picam.straight face
Problema e ca incepe scoala, si la 6 jumate ar trebui sa fiu in picioare, si mi`e tare frica ca in ciuda faptului ca o sa beau 2 3 cafele dimineatalaughing o sa adormstraight face sau daca o sa ma trezesc
asa laughing nu "daca" sigur ca trebuielaughing o sa fiu mult prea obosita:-s.

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Um, eu am stat până pe la 4 dimineața și după m-au trezit ai mei la 9. (crudă viață!)
Însă n-am avut probleme cu somnul în ziua aia.Probelma a fost că iar m-am culcat la 4 a doua zi, așa că m-am trezit la 1 (deși mai dormeam dacă nu era sora mea... ) și am tot dormit aproape toată ziua.hee hee
Dacă-ți încarci ziua cu cât mai mult activități care să te obosească și te culci la o oră acceptabilă (înainte de 12) te vei trezi binedispusă dimineața, destul de devreme.
Și nu-ți fă griji, când va începe școala vei fi foarte obosită.În prima săptămână îți vei intra deja în ritm.
Multă baftă!

O zi frumoasă!

| Criistyanna a răspuns:

Stiu cum este prietenul meu face la fel. oh go on si abia se poate tine pe picioare. Faza proasta la el este ca doarme ziua vreo 2 3 ore x( iar seara sta pana pe la 3 4 dimineata. De la un timp a incercat sa nu mai doarma ziua iar noaptea statea pana pe la 2, 2 jum max happy si a reusit sa nu mai doarma ziua. La tine este mai complicat ca dormi pana tarziu. Incearca ziua dupa ce te trezesti sa iti ocupi ziua facand diferite activitati. Alearga de exemplu ( cu ocazia asta mai dai si cateva kg joswinking ) sau plimbate cu bicicleta. fa diferite activitati astfel incat sa obosesti si sa fii nevoita sa te culci mai devreme si astfel sa te odihnesti.winking

| Asiris23 a răspuns (pentru Criistyanna):

Criistyanna are dreptatewinking Ocupa`ti timpul cu diferite activitati care sa te epuizeze astfel incat sa adormi pe la 11 si sa te scoli la 7 ^_^ Bafta!~ Funda?puppy dog eyes

| Criistyanna a răspuns (pentru Asiris23):

batting eyelashes mersi :*