| War4Ever a întrebat:

Trec direct la subiect,eu sunt prieten foarte foarte bun cu o fata de la mine din clasa(ne intelegem perfect de 3ani)si dintr-o data a inceput sa imi placa de ea,tin foarte mult la ea si o iubesc din ce in ce mai mult,nu stiu cum sa ii spun,nu stiu cum va reactiona,as putea distruge o PRIETENIE perfectacrying fetelor va rog ajutati-ma ca voi stiti mai bine

Răspuns Câştigător
| danutzalove a răspuns:

Buna pai incearca sa vorbesti cu ea, sa ii explici ce simti, si iti zic ca poate si ei ii place de tine darasteapta sa faci tu primul pas...incarca sa discuti cu ea serios.iti doresc succes!

4 răspunsuri:
| danytkd13 a răspuns:

Eu sunt baiat si eu sunt prieten f bun cu o fata; colega cu mine tot de 3 ani si mie incepuse sa imi place de ea, dar intr-un final i-am zis si nu am distrus nimic.
Acum suntem mai mult decat prieteni

| ioana14 a răspuns:

Mai sincer eu in primul rand cred k as vrea sa te intreb ce dragoste sper ca nu de cuplu ci doar de pristenie adiik daca e de prietenie da e ok adica e normal oarecum sa incepi sa iubesti o fata dar ca prietena asa am si eu o proetena la care tin ca la o sora dar daca acum te referi la cuplu deja n umi se mai pare prea normal acum scuzami expresia dar sper k n uesti lezby adica eu nu prea inteleg latura asta eu sa fiu sicera m-am sarutat cu o fata dar eram cam beata si la mine mi sa parut banal sincer nu cred k va reactiona prea bine prietena ta daca ar afla asa ceva pe pamand a fost lasat baiat cu fata n ubaiat cu baiat sau fata cu fata adica asta e o prostie pe care omul a inventato k vezi doamne cica ar vrea sa fie din baiat fata sau din fata baiat eu sper sa nu fi indragostita de e a ci doar sa o iubesti prieteneste nu stiu poate unii or sa ma cristice dar cel putin mie nu mi se pare normal acum ramane la legerea tha sthi k se zice k daca cineva sa nascut lazby sau gay asa va aramane mereu si sunt mici sanse sa se mai poate schimba eu sper sa fi intele scv din tot ce am spus eu mult noroc si sper sa iei decizia corecta acum nu depinde de noi in decizie ci de tine:*

| War4Ever explică (pentru ioana14):

Sunt baiat, inteligento! Doamne!

| imacont a răspuns:

In primul rand,trebuie-sa-ti fie clar:nu o sa distrugi prietenia!
daca sunteti asa prieteni buni... dupa o faza dinasta n-o sa mai mearga,ti-o zic din expeerienta! dar daca tii asa mult la ea, o poti pune la incercare sa vezi daca si eaa te place, dar ai grija sa nu-si dea seama!laughing:*succes!