| ValentySHINee a întrebat:

.. Ultimele 2 zile se petrece ceva ciudat cu mine..nu mai sunt asa vesela ca inainte,ma simt trista, nimic nu ma poate inveseli..Am inceput sa maninc mai putin, si carnea(care o ador)nici nu vreau sa o ating.Astazi ziua ascultam muzica si fara motiv am inceput a plinge..Nu inteleg ce se petrece... Ajutati-ma va rog!sadsad

8 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! S-a intamplat ceva neplacut in ultima perioada, ai fost/esti bolnava tu sau cineva din familie, ai picat vreun examen, te-ai certat cu o prietena/un prieten sau cu parintii, te-ai despartit de iubit etc? Incearca sa te inveselesti, sa privesti partea pozitiva a lucrurilor din viata ta. Asculta muzica vesela, care sa te binedispuna, vizioneaza o comedie de calitate, citeste o carte relaxanta, iesi cu prietenii la o terasa sau la un concert, cumpara-ti un lucru nou, pregateste-ti prajitura preferata etc. Relaxeaza-te, fa activitati care iti plac, ocupa-ti tot timpul in mod placut si totul va fi bine! O zi frumoasa iti doresc!

| StalkerSoul a răspuns:

Ai intrat in depresie de la ceva, ce s-a intamplat in ultimul timp?
Ai suferit o despartire sau a murit cineva?

| ValentySHINee explică (pentru StalkerSoul):

Parca nu s-a intimplat nimic grav, dar am impresia ca totul a inceput acum 2 zile cind am iceput a placea un baiat, care nici nu ma gindeam ca-l voi p, acea vreodata pentru ca, nu e pe gustul meu..cred ca acesta este motivul de ce pling fara ca sa-mi dau seama, fara sa am un motiv serios.da in legatura cu celelate nereguli, nu stiu.

| StalkerSoul a răspuns (pentru ValentySHINee):

Revino-ti in fire, lasa baietii, esti minora? Traieste-ti copilaria fara baieti, fa ce iti place tie o sa ai timp si de ei dupa 20+ garantez ^^.

| Me01 a răspuns:

Buna
Sunt momente in viata care pur si simplu te simți trist/a chiar daca ai tot ce îți trebuie. Simți ca nu îți gasesti locul si vrei sa te duci intr-un loc in care sa fii singur. Încearcă sa gândește pozitiv si scote-ti gândurile rele din minte.
Mâine e o noua zi si totul va fi frumos.

| ValentySHINee explică (pentru Me01):

Am incervat sa gindesc pozitiv, am pus muzica vesela, dar nimic nu ma face mai fericita..as dori sa fac o plimbare, sa-mi stau cu prietenele, sa le spun problema mea, dar nu am cu cine..nu stiu ce sa mai fac.sad

| Me01 a răspuns (pentru ValentySHINee):

Nu ai prietene? Încerca sa ieși din casa, fa o plimbare singura si linisteste-ti gândurile rele. Ce te făcea fericita înainte? Încerca sa daci din nou la fel.
Imi pare rău pentru tine dar sper ca să-ti revi cât de curând si sa fi fericita.

Viata e frumoasa...

| ValentySHINee explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari.mi-am dat seama ca doar eram trista in acea zi, nimic mai mult.Va multumesc!