| Nairda777 a întrebat:

Un prieten de al meu e clasa a 9-a, mai are o luna si termina clasa. Vrea sa se mute la anul la alt liceu.
Indeplineste cam toate conditiile...

Are sanse mari sa aiba media mare mare/egala cu ultimul promovat

Nu are probleme cu disciplina

Cred ca liceele ar fi de acord cu transferul

Mai da diferentele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt sanse sa i se aprobe transferul.
Daca schimba profilul este obligatoriu sa sustina examene de diferenta, la materiile care s-au facut in liceul de transfer si nu le-a facut in actualul liceu.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă schimbă profilul/specializarea, atunci OBLIGATORIU trebuie să dea şi să promoveze examenele de diferenţă!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fo-ma-pot/

| gamersamp12 a răspuns:

Orice ar face tot trebuie sa dea diferentele.