| Emmo a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu o situație cu care ma confrunt de un an jumatate... (Sunt gay). Îmi place de un coleg din clasa si ii si cel mai bun prieten pe care il am, mergem la scoala, împreuna venim, mai ieșim si in oraș si așa m-am îndrăgostit de el ...am încercat sa ii spun dar nu am reușit. Mie îmi place f mult de el as face orice sa pot sa ii spun si sa îmi spună si el aceeași chestie....va rog spuneți-mi ce sa fac ca simt ca îmi pierd mintea, nu mai pot tot timpul ma gândesc la el...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Am fost în aceeași situație, doar că-s fată, te înțeleg foarte bine. Eu nu i-am spus și consider că am procedat bine, dacă aș fi făcut-o, tot ce ieșea din chestia asta era s-o îndepărtez, astfel stricam o prietenie, am acceptat situația, nu am riscat pentru că știam că ei îi plac băieții și am ''îndurat '', astfel timpul a trecut și la fel și acea situație, nu am uitat-o, dar nu mai este la fel, regret uneori, dar asta este.
Acum nu zic să faci aceeași chestie, vrei să riști, ok, însă trebuie să fii pregătit pentru orice răspuns sau reacție din partea lui, probabil sunt slabe șanse, dar nu ai de unde să știi, totul este posibil.

30 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând încearcă să afli dacă și el e gay sau măcar dacă are cea mai mică înclinație față de această orientare sexuală. El știe că tu ești gay? Părerea mea e că dacă el nu e gay nu are rost să îi spui.

| Drimmero a răspuns:

Stai pe langa fete, aceasta ''boala'' este irecuperabila si vad ca apareti din ce in ce mai multi. Sunteti precum ciuperca dupa ploaie, voi astia multi, minoritari si cu atractie sexuala homo! Acum sa vina potopul de injuraturi asupra mea!

| pet555 a răspuns (pentru Drimmero):

Corect. Nici nu e chiar asa rau unul cum e cand se intalnesc 2. Cand se va inventa casatoria om-urs-calorifer macar nu vor avea probleme de genul:oare ma place? Sper ca nu se va inventa vreodata!
@Emmo : eu in locul lui daca as afla ca ma pandeste un gay as cam fugi. Nu ii spune decat daca e si el gay, ceea ce cred ca nu din moment ce iti faci probleme.
Cine te pune pe tine sa fii gay? Iar daca esti, obisnuieste-te cu asemenea lucruri. Ce propui? Sa te insori cu el sau ce? Ia asteapta sa iti treaca, fa sport, ocupa-te cu ceva. Da-ti odata seama ca nu poti iubi un baiat cum iubesti o fata.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Drimmero):

De acord cu tine. Comunitatea asta gay se inmulteste foarte rapid, ceea ce e ciudat si anormal.

| Drimmero a răspuns (pentru FaraNume1245):

E in alta intrebare pusa de fata, de ce sunt asa de marginalizati astia homo, de ce Dumnezeu nu-i iubeste si etc, pai astia sunt impotriva firii umane. Cum sa pui asa intrebare, ma, cum sa pui? De inmultit nu e vreo problema, dar vor primi legi pentru a putea adopta, saracul copil, o sa-mi fie mila de el, in ce hal il vor teroriza psihopatii aia! Astia trebuia sa fie toti pusi in Holocaust, nu evreii!

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

De o fata*

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar sunt curios ce ar fi zis fata aia daca ar fi crescut cu doi tați laughing
Oricum, e inumana comunitatea asta gay, mai ales ca acum le vin idei noi, gen sa se dea la altii hetero, si dupa tot ei plang, "vai ca m-a batut" sau ca sunt marginalizati si ei nu pot intelege de ce.

| Drimmero a răspuns (pentru FaraNume1245):

Eu ma minunez, copii de 13-14 ani care au darul homo de mici. In ce tara putem trai, in ce societate, au pus amprenta pe copilarie. Bine ca traiesc printre oameni normali. Cum am mai spus-o, vai si amar de copii aia!

| pet555 a răspuns (pentru Drimmero):

Se vede ca deja au inceput sa ia copii de la parintii care ii ingrijesc, fara nici un motiv. Fiindca vor copii sa ii dea unor astfel de specimene. In viitor poate si un cuplu barbat-vaca-femeie-urs-dulap vor putea adopta, sper ca nu se va ajunge aici totusi. Macar daca nu s-ar considera ceva normal. Se vede in paradele lor ca nu e vorba decat de comportamente aiurea si imorale. Asa putem legaliza si alte boli sau zoofilia. Este un subiect important fiindca daca se distruge familia, societatea se duce de rapa

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma bucur ca inca n-am intalnit multi homo. Am intalnit doar doi, dintre care unu a incercat "sa ma combine", si evident ca nu s-a terminat frumos pentru el. Si da, e ciudat ca si ei traiesc printre oameni normali, ar putea face o comunitate restransa, ca nudistii de pe plaje.

| Drimmero a răspuns (pentru FaraNume1245):

Ai grija cu ce homalai te intalnesti, nu e de gluma cu bolnavii astia, sunt irecuperabili acesti praduitori.

| Drimmero a răspuns (pentru pet555):

E grav rau de tot ceea ce se intampla, mi-e mila de bietii copii.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Drimmero):

Ba ii iubesc. smug

| Drimmero a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Ce sa iubeasca aia? Probabil sa-si iubeasca sculele unul altuia, o sa fie orgie cu acei copii, vor abuza de el. Tu crezi ca o familie de gay ar adopta o fetita, de exemplu?

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca ar adopta o fetita, ea ar avea mai multe sanse sa fie normala, iar daca ar adopta un baiat are sanse maxime sa devina si el homalau, sau sa ramana cu traume psihice majore.

| Drimmero a răspuns (pentru FaraNume1245):

O familie de gay vor adopta tot un baiat ca sa-l ****, iar lesbiencele vor adopta tot o fata, ca s-o invete toate tainele lesbianismului. Ce educatie sexuala vor invata acei bieti copii? Vai si amar!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar e pacat de copiii care ajung in familii de gay / lesbience. Totusi, prefer sa cred ca exista copii si mai rau crescuti.

| Ceva123 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am nimic cu nimeni nici cu orientarea sexuala se si pot casatorii din partea mea chiar sa umble pe pamant...dar vorba ta FARA ADOPTIE DE COPII! O sa ajungem sa disparem mai repede ca dinouzaurii.
Ps: Ce parere ai de doua fete care sunt lezbi? Adica de homo am vazut opinia ta, dar majoritatea sexului masculin considera incitant cand doua tipe pe invers...scuza-ma se ling.

| Drimmero a răspuns (pentru Ceva123):

Aceeasi chestie ca si insuratele lor de gen masculin, niste oameni cu probleme grave la capatana!

| Ceva123 a răspuns (pentru Drimmero):

Inteles

| Drimmero a răspuns (pentru Ceva123):

Tu ce parere ai despre toata miscarea lor?

| Ceva123 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e tocmai o boala, nici eu nu stiu cum sa o definesc decat ca o frustare sexuala sau ceva de genul.
Personal nu am nimic cu existenta lor, chiar daca e nefireasca orientarea, totusi, daca incep sa se expuna cu intentia de a instiga si a converti (illummiati confirmed...doar o gluma aici in paranteza) nu sunt de acord, sa-si traiasca viata linistiti bine acuma si-au luat dreptul de casatorie legala in america dar sa nu le dam apa la moara pentru mai mult ca atunci consider si eu ca nu e bine.

| Drimmero a răspuns (pentru Ceva123):

Sa nu le plangem de mila, astia vor ajunge departe cu legile lor de cacao, vei vedea. Mi-e mila de viitorul copiilor de atunci! Familiile normale nu ar trebui sa abandoneze lupta cu ei pentru castigarea adoptiei! Prioritari trebuie sa fie oamenii normali, cei care isi doresc copii in adevaratul sens al cuvantului, nu jucarii sexuale!

| Ceva123 a răspuns (pentru Drimmero):

Din pacate se doreste depopularizarea sau scaderea natalitatilor deci orice incurajare, metoda e bine venita.

| Drimmero a răspuns (pentru Ceva123):

Metoda de prevenire. Ce reprezinta avatarul tau, daca nu te superi?

| Ceva123 a răspuns (pentru Drimmero):

E un personaj dintr-un joc numit Kindred, e compus simbolic dintr-un miel cu masca de lup (umanoid) si un lup cu masca de miel (lupul e gen o umbra zburatoare) si reprezinta esentele ingemanate ale mortii, moarte blanda pe care o accpeti si moartea brutala sau neacceptarea sfarsitului.

| R0R0 a răspuns:

Poate el nu te place si nu e gay.

| Florentina9210 a răspuns:

Intoarceti-va frate la NORMALITATE! Dumnezeu cand i-a facut pe Adam si Eva, au facut doua persoane de sex opun, nu de acelasi sex.

| pet555 a răspuns:

@Emmo: ai doar doua variante
1. Lasi tampenia asta cu "sunt gay" bagata in capul tau de niste dezaxati care vor multi adepti, si incepi sa placi fete, nu baieti. Iar intamplarea asta o uiti si o sa iti treaca, fiindca toti sunt hetero, dar unii aleg dezmatul, imoralitatea.
2.traiesti o viata anormala cu chestii din astea, fara o familie normala si "marginalizat" de oamenii normali. Sa nu mai zic ca e un pacat urias. Parintii tai sau cei care sunt impotriva au un motiv, sa stii.
In cazul 2 ori ii spui prietenului, nu cred ca va reactiona frumos, ori nu ii spui, si te descurci.

| Ryansho a răspuns:

Traiesti într-o Tara în care sunt ATATEA fete frumoase si tie iti place de un baiat Hmm ciudat si paradoxal