| xToTheZx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am si eu o problema,titlul problemei este "Dragoste". M-am certat cu prietena mea, ea este din alt judet, are 15 ani. Sambata a fost cam ocupata deoarece a trebuit sa plece la o nunta, a spus sa o sun la ora 8, am sunat-o dar nu a putut sa raspunda deoarece era cam ocupata. De obicei intra pe mess dar duminica nu a intrat si nici luni. Luni seara am sunat-o si am intrebat-o ca:
-Nu iti mai pasa de mine? Nu dai nici un semn de viata
-Am asteptat sa ma suni.
De obicei a intrat pe mess sa imi lase mesaj. Faza e ca mie nu-mi convine ca iese zilnic in parca si ca a vrut sa mearga la strand pentru ca vroiam sa vorbim cat mai mult.
Azi am sunat-o si mi-a spus ca e in parc cu varul ei si cu doua prietene. A asteptat autobuzul deoarece a fost sa se inscrie la liceu. Eu m-am enervat pentru ca mereu sta in parc, luni a facut la fel doar ca a fost afara la plimbare cu varul ei pana la 22:30.
Si cand i-am spus ca de ce sta afara pana tarziu si nu imi raspunde la telefon (pentru ca si-a uitat telefonul acasa) mi-a spus ca:
-Ce? nu am voie?
I-am spus ca ai voie dar nu pana la ora 23. In fine.
Azi cand am sunat-o era in parc si i-am spus sa ne despartim (vroiam sa vad daca mai tine la mine sau daca ma mai iubeste)
Si ea a spus:
-Ok! Ne despartim.
Dupa care a inchis. Am sunat-o dar a tot inchis telefonul.
Dupa care a raspuns varul ei si mi-a spus:
-Ba las-o in pace ca nu mai vrea nimic de la tine.
Eu am spus:
-Vreau sa aud asta de la ea (deoarece speram ca ea sa nu spuna asta)
si i-a spus varul ei "Hai spune-i ca nu mai vrei nimic de la el"
si ea mi-a spus:
-Ai vrut sa ne despartim, ok, ne despartim lasa-ma in pace.
Si a inchis.Am incercat sa o sun de-atunci timp de 6 ore dar nimic. Are telefonul inchis nu mai vrea sa imi raspunda.
As vrea sa va cer parerea. Ce parere aveti? Sunt doar eu de vina pentru ca nu mi-a convenit ca iese aproape zilnic? Eu cred ca daca ma iubea nu ma parasea chiar daca eram doar eu de vina. Voi ce parere aveti? Multumesc.

5 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Esti prea posesiv.

| Luiyza a răspuns:

BUna.Eu sunt de parere ca daca tot ii placea sa mearga in parc de ce nu a mers cu tine.Intr-un fel esti si tu vinovat deoarece ea se simntea prost cand ii spuneai ce sa faca, dar eu cred ca tu erai ingrijorat, sa nu pateasca ea nimic, dar erai si un pic gelos, iar daca voi va iubiti foarte mult veti fii din nou impreuna deoarece dragostea invinge tot, incearca sa o lesi putin sa se calmezee dupa care tu ii poti explica tot ce sa intamplat.Bafta happyhappybig grin:X

| xToTheZx explică (pentru Luiyza):

Nu am putut sa ies cu ea in parc deoarece ea e din alt judet.

| Luiyza a răspuns (pentru xToTheZx):

Aaaaa! atunci e foarte grea situatia.

| Cdvlad a răspuns:

Eu cred ca isi gasise pe altcineva. Din cate stiu eu nu prea ies fetele cu verii si daca a acceptat asa usor despartirea este clar ca ea voia asta dar nu stia cum sa-ti spuna sau ceva de genul.
Tot ce poti sa faci este sa te bucuri de ce a fost si sa fii sigur ca vei mai gasi si alta fata.
Ai o varsta frageda deci nu dispera, ea oricum era departe de tine si voi doar va intelegeati bine dar nu neaparat aveati o relatie.
Un sut in fund un pas inainte, nu uita!