| Walkerr a întrebat:

Vă rog să-mi citiţi întâmplarea şi să nu râdeţi sau să-mi adresaţi vorbe urâte.
În primul rând sunt un băiat foarte timid, bine educat şi cu foarte mult bun simţ. Într-o zi când stăteam pe Facebook o fată pe care nu am văzut-o niciodată în viaţa mea îmi trimite o cerere de prietenie şi am acceptat. La scurt timp după asta începe să-mi trimită emoticoane şi să reacţioneze la pozele mele cu ador. Am lăsat-o în pace. Au trecut să zicem şase luni de când o aveam în lista mea de prieteni fără să vorbesc cu ea şi tot aşa la fiecare poză pe care o adăugam îmi reacţiona şi îmi trimitea emoticoane şi am zis în mintea mea să intru să vorbesc cu ea ca sa nu creadă la un moment dat că sunt un bădăran şi că nu o bag în seamă. Am intrat şi am vorbit cu ea de la bună ce faci, de unde eşti, unde înveţi, adică chestii normale. După ce am vorbit cu ea la câteva zile a început să-mi trimită poze amuzante, de dragoste, unele mai vulgare, etc, fără ca eu să-i dau un motiv anume că îmi place de ea, pur şi simplu am vorbit cu ea ca să-i demonstrez că nu sunt bădăran şi că am prea mult bun simţ. Eu din bunul meu simţ în cele din urmă i-am zis dăcă are plăcerea să ne cunoaştem în viaţa reală ( doar să o cunosc fără să am un gând de a-mi face o relaţie cu această fată ). Ea a spus că este de acord. La aproximativ o săptămână ne-am întâlnit. Din bunul meu simţ i-am cumpărat o floare ( nu vă gândiţi la o floare scumpă dar nici ieftină. O floare decentă pentru o întâlnire de acest gen ) că nu puteam să mă duc la ea cu mâna în buzunar ( aşa am fost educat ). Am fost cu ea la un suc. Şi am vorbit cu ea faţă-n faţă. Am vorbit cu ea ca doi oameni normali, chestii normale. Totul a fost bine în aceste câteva ore care le-am petrecut cu ea ( am vorbit amândoi politicos, despre viitor, studii, hobiuri, adică chestii normale [zic eu] ). După ce ne-am hotărât să plecăm din locul în care am băut suc, ea a spus că vrea să se ducă acasă, aşa că m-am gândit să o însoţesc până la staţie. Când a venit maşina care o ducea acasă aceasta m-a sărutat pe buze fără ca eu să-mi doresc acest lucru ( chiar vorbesc serios). După ce a plecat, eu mă duc acasă cu mintea tulbure de gestul ei. Ajuns acasă am stat şi m-am gândit la gestul făcut de ea şi am hotărât să rup legătura cu ea ( bineînţeles într-un mod politicos ). Am vorbit amândoi politicos şi a rămas să rămânem doar prieteni şi nimic mai mult. Seara îmi trimite o filmare în care era cu un văr de al ei ( atunci când am vorbit cu ea la suc a spus că a venit la ea acasă un văr mai mare pentru o singură seară la ea acasă ca să lămurească nişte probleme din -familiile lor acolo, că el este pentru ea ca un frate şi se înţeleg foarte bine ) şi ea a spus că el a vrut ca ea să-mi trimită filmarea. În filmare el avea floarea pe care i-am dat-o ei când ne-am întâlnit în mână şi îşi bătea joc de ea şi ea râdea ( îmi este şi ruşine să spun în ce mod şi-a bătut joc de floare ). După ce am văzut acea filmare, am decis să o blochez pe Facebook şi pe vărul ei chiar dacă nu-l aveam ca prieten ( am considerat că ea prin această filmare şi-a bătut joc de mine şi eu nu vreau asemenea persoane ). Voi ce părere aveţi despre asta? E normal de la prima întalnire să te săruţi pe buze? Şi sincer mie nu-mi place de această fată, am vrut doar să o cunosc în realitate. Voi ce-mi recomandaţi sau ce aţi fi făcut în locul meu?

Răspuns Câştigător
| AdrianTzar a răspuns:

Ai întâlnit o flușturatică, las-o în voia Domnului. Vezi-ți de treabă, ai facut ce trebuie, o să găsesti si alte fete, nu vedete din astea.

1 răspuns:
| EuSuntCineva20 a răspuns:

Ciudat, poate ca e dragoste la prima vedere happy. Cat despre filmare...