| Fuckmylife666 a întrebat:

Vin aici cu o problema destul de mare

Nu stiu de ce dar pur si simplu nu ma pot imprieteni cu colegii, am 2 prieteni mai buni, vreo 6 bunicei, cu care mai vorbesc dar cu restul nu vorbesc aproape deloc pentru ca ei ma vad mai prost, mai "forever alone", nu ma iau in serios iar vreo 2 fete chiar se uita urat la mine.Nu indraznesc sa ma apropii de ei din cauza unei probabile jenante respingeri acompaniata d de rasete,ma consider o persoana de treaba,imi place sa ajut pealtii,sunt foarte socibil cu prietenii ce ii am desi in clasa tac mai tot timpul pentru ca orice as zice se supara aialalti... spun ca vb prostii si ca sa ma impusc,ca is vai de capu meu, etc.Invat asa si asa, ma consider urat pentru ca nu imi sta freza foarte des, cred ca e un motiv suplimentar pentru care nu sunt luat in serios... sfaturi pls ce sa fac sa nu mai fiu asa marginalizat? Sa fiu si eu popular? Dau funda.

4 răspunsuri:
| lecsy a răspuns:

Ce rost are sa fi popular. Ce crezi ca daca ai fi popular ai fii inconjurat numai de prieteni adevarati....nu, fi multumit cu ce ai pentru ca poti vedea cine te apreciaza pentru propria ta valoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine tot e bine ca ai prieteni. Eu n-am niciun prieten in acea clasa, de fapt, nu am prieteni in general.
Daca gandirea voastra nu e pe aceeasi lungime de unda nu aveti cum sa va imprieteniti. Lasa lucrurile asa, nu ai cum sa fii placut de toata lumea.

| Fuckmylife666 explică (pentru anonim_4396):

Da..ai dreptate, sunt mai bun decat ei, mai ales ca majoritatea sunt "de bani gata", stii ce vreau sa zic.e trist cazul tau sad ce sa zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fuckmylife666):

Eh, eu ma descurc. Tu sa fii binewinking