| TrustStyle a întrebat:

Salut Tpu.Vin azi cu o intrebare la care astept un raspuns din care sa inteleg si eu ceva..Am citit despre acesti "illuminati"(masoni), dar nu prea am inteles mare lucru despre ei.Nu inteleg cine sunt sau cu ce se ocupa,ce vor,in ce cred,etc. Am inteles ca este un grup de oameni,ok.Dar ce-i cu acesti oameni? Unde se intalnesc? Ce fac? as vrea raspunsuri la intrebarile astea. Din cate am inteles,sunt niste oameni foarte bogati, care se itnalnesc in secret si alte chestii.dar cu ce scop? ce vor sa faca? ..acum serios!? Am mai vazut eu o scena cu aceste personaje ciudate in filmul 'Cu ochii larg inchisi' (Eyes wide shut- cu tom cruise) care sincer m-a cam bagat in sperieti..adica e si pe youtube acea scena : Eyes wide shut ritual. daca vreti s-o vedeti pe youtube.Nu stiu ce ar trebui sa inteleg din chestia aia.

2 răspunsuri:
| FredFlintstone a răspuns:

Masonii conduc lumea nu vei afla niciodata cine sunt. de exemplu cantaretii pentru fani, faima, succes, bani isi vand sufletul diavolului... asta tine tot de masonerie