| Curioozitatea a întrebat:

Ce scopuri au ritualurile satanice facute de lojele masonice precum ILLUMINATI? Ritualuri satanice precum cele din filmul Easy wide shut care a fost un film foarte controversat la vremea sa datorita dezvaluirii acelui ritual masonic! Regizorul acestui film a avut o moarte suspecta cu putin timp inainte de lansarea filmului! Si ce este si mai interesant e faptul ca actorul principal Tom Cruise a recunoscut oficial acum cativa ani ca face parte dintr-o loja masonica! DAR CEA MAI MARE NEDUMERIRE A MEA ESTE CUM DE OAMENI ATAT DE PUTERNICI FINANCIAR SI ATAT DE BOGATI CRED IN RITUALURI DE ACEST GEN?

Va rog sa nu raspundeti decat daca sunteti cat de cat documentati in acest domeniu!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Asta se numeste teorie paranoida a conspiratiei.